Studentský majáles pořádaný VOŠ CR a MOS

Vyšší odborná škola cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku pořádá ve středu 25. dubna majáles. Průvod vyjde v 10 hodin ráno z Ortenova náměstí  a zamíří do Holešovické tržnice, kde návštěvníky čeká bohatý kulturní program.

Letos jeden z prvních majálesů nabídne pražská VOŠ cestovního ruchu a mezinárodních obchodních vztahů, odehraje se už 25. dubna. Slavnostní průvod studentů se vydá v 10 hodin ráno z Ortenova náměstí směrem k Holešovické tržnici. Za branami tržnice se pak odehraje zhruba dvouhodinový kulturní program, který připravili studenti především třetích ročníků VOŠ.

Oslavu příchodu léta a studentského života zahájí úvodním slovem ředitel školy pan Libor Bastl a také starosta Prahy 7 pan Marek Ječmének. Následovat bude soutěžní program složený z několika menších vystoupení, které jsou tematicky spojena s jednotlivými jazyky, jež se na škole vyučují. Studenti japonštiny předvedou tradiční klanění, studenti arabštiny lidové tance, na programu je i ruská svatba nebo recitace, scénky a zpěvy ve španělštině, němčině nebo francouzštině.

Na závěr bude vyhlášeno nejlepší vystoupení a jeho představitelům se předají hodnotné ceny.

Událost je volně přístupná veřejnosti a všichni zájemci jsou na ni srdečně zváni.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si