Studentský koncert upozorní na situaci v mediálních radách

Inventura demokracieKoncert za nezávislé mediální rady podpoří i Richard Krajčo

úterý 28. 4. od 16 hodin proběhne na Václavském náměstí pod heslem Nejsme budoucnost národa koncert za nezávislé mediální rady. Vystoupí na něm kapely Tata Bojs, The Prostitutes, 100°C a další. K divákům promluví také hosté Pavel Anděl, Ivo Mathé nebo Čestmír Kopecký. Akci pořádají studenti sdružení v iniciativě Inventura demokracie a občanské sdružení Pro Wave.

Koncert Nejsme budoucnost národa chce upozornit na neutěšenou situaci v mediálních radách, které jsou podle studentů pod přílišným vlivem politických stran.

Studenti se proto rozhodli využít středečního zasedání Rady Českého rozhlasu a pozvali na koncert i samotné radní. Jejich snaha se ale nesetkala s úspěchem. Zástupce Invetury demokracie Viktora Portela, který se snažil pozvánku předat, totiž předseda rady Jiří Florian nechal vyvést z jednací místnosti. Narušoval prý schůzi radních něčím, co je vůbec nezajímá. „Je pravda, že jsem schůzi narušil,“ komentuje Portel incident. „Chtěl jsem ale jenom radním slušně vysvětlit, jak studentům záleží na tom, aby byly mediální rady opravdu nezávislé. Myslím, že by to radní zajímat mělo.“

Podle Robina Čumpelíka ze sdružení Pro Wave podobně přehnané zásahy zapadají do modelu chování mediálních radních. „Radní nesnesou kritiku a dohled veřejnosti, okamžitě před ní panikaří a volají ochranku,“ myslí si Čumpelík. „Když jsme chtěli v lednu uspořádat k této problematice pokojný happening, poslali na nás speciální ochranku a vůbec nás nepustili dovnitř. Jako by čekali, že na ně studenti spáchají atentát,“ popisuje Čumpelík vlastní nedávnou zkušenost.

Nehledě na to, zda radní dorazí, přípravy koncertu běží na plné obrátky. „Máme hotový program včetně vystoupení hostů,“ prozrazuje mluvčí Inventury demokracie Silvie Mitlenerová. „Podařilo se nám sehnat i velkou obrazovku, kam se budou promítat nashromážděná videa. Mimo jiné záznam z posledního jednání rady,“ naznačuje. Na obrazovce poběží i video, na kterém o svém názoru na mediální rady mluví Richard Krajčo.

Videozáznam rozhovoru s Richardem III. Krajčem naleznete na adrese:
http://www.youtube.com/watch?v=ezhHKo7tGCE

Videozáznam rozhovoru s Janem Krausem naleznete na adrese:
http://www.youtube.com/watch?v=ssRKI1y9_gc&fmt=22

Přidáno: 27.04.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.