Studentská společnost International Opportunities, o.s.

International Opportunities

Studentská společnost pod názvem International Opportunities, o.s. vznikla na podzim roku 2009 v Brně. Byla založena šesti studenty sedmého ročníku osmiletého gymnázia v Brně-Řečkovicích. Hlavním cílem společnosti je rozšiřování povědomí a informovanosti mladých lidí, především studentů středních škol a gymnázií, v oblasti vysokoškolského studia v zahraničí. Studentská společnost International Opportunities vznikla v rámci programu Aplikovaná ekonomie neziskové vzdělávací organizace Junior Achievement.

Hlavní náplní činnosti společnosti International Opportunities bude publikace informační brožury s užitečnými informacemi týkající se studia v zahraničí. Její součástí budou např. rozhovory s absolventy, informace o podmínkách přijetí a potřebných jazykových a jiných zkouškách nebo informace o stipendiích a možnostech financování studia. Tato brožura, jejíž předpokládaný termín vydání je duben 2010, bude určená především pro studenty 2. až 4. ročníků středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, využít ji však budou moci všichni zájemci o pokračování ve studiu na vysoké škole v zahraničí.

Dále v rámci aktivit studentské společnosti pořádáme na brněnských gymnáziích semináře pro studenty, ve kterých seznamujeme mladé lidi s bližšími informacemi o studiu v zahraničí. Při těchto seminářích čerpáme i z vlastních zkušeností, jelikož někteří členové studentské společnosti se v minulosti zúčastnili studijních programů v zahraničí a nyní mají možnost podělit se o své zážitky s ostatními.

Naše studentská společnost provozuje také webové stránky projektu na adrese www.international-opportunities.cz. Na těchto stránkách jsou pravidelně uveřejňovány informace o činnosti studentské společnosti a k dispozici je zde také archiv tiskových zpráv, včetně materiálů pro novináře. Náš projekt můžete podpořit také prostřednictvím Facebooku na naší fanouškovské stránce.

Přidáno: 30.03.2010, Zdroj: International Opportunities, o.s. Autor: Monika Jabůrková

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.