Studentka VOŠ finalistkou v soutěži Česká miss

Katce Kubátové je 20 let a pochází z Chrudimi. Do Prahy přišla studovat na Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku, protože se ráda učí exotické cizí jazyky a miluje cestování. Už od osmnácti let se věnuje modelingu, a tak ji lákalo zkusit i nejprestižnější českou soutěž krásy – Česká miss, do které ji přihlásil její přítel.

Účast v soutěži pro mě znamená hodně zábavy, ale i velkou porci příprav a tréninku. Nejtěžší bylo semifinále, na které jsem musela důkladně trénovat volnou disciplínu. Zároveň jsem při něm uplatnila znalost cizích jazyků, kterou teď díky studiu na VOŠ CR ještě rozšiřuji“ doplnila Katka.

Nyní je ve fázi příprav na finále, které se uskuteční na konci března. Myslí si, že všechny dívky mají podobné šance, záleží na sympatiích diváků. Výhra je pro ni velkou motivací, ví, že po takovém úspěchu by se její život radikálně změnil.

Ale pro mě by to znamenalo především to, že bych mohla dělat práci, která mě opravdu baví. Určitě bych také pokračovala ve studiu, vzdělání je pro mě velice důležité“ říká finalistka Katka.

Další informace o VOŠ cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku najdete také na www.voscr.cz.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.