Studenti VOŠ CR nastoupí v roli průvodců

Studenti, nyní již 3.ročníku oboru Cestovní ruch, pořádají projekt Procházky po Praze 7. Projekt je návazností na minulý školní rok, kdy tito studenti prezentovali informace a zajímavosti o ulicích na Praze 7, které sami mapovali. Pro velký ohlas veřejnosti, pro kterou byl původní projekt určen, se studenti rozhodli v této akci pokračovat a ještě ji oživit procházkami v terénu. Již od září až do ledna 2014 nastupují studenti v roli průvodců po zajímavostech Prahy 7 za přítomnosti pedagoga školy.

Rádi bychom se zmínili alespoň o první procházce, kterou zahájil 7.září v 9.30 hodin Michal Faic. Podle rčení „Přesnost je výsadou králů“, byl tam již 45 minut předem. Dochvilní byli však všichni. Sešlo se dvanáct účastníků, kteří projevili zájem o procházku s názvem Letenské menu. Menu obsahovalo všechny položky a bylo pečlivě sestavené. Hned v počátku se ve všech probudilo národní cítění při pohledu na neorenesanční lunety a fresky. Pak následovaly secesní budovy s pestrou různorodosti ornamentů. Nechyběl kubismus a rondokubismus. Kombinace odborného výkladu s příběhy obyvatel domů a jejich návštěvníků přiměla posluchače k diskuzi. Mnozí z účastníků byli ochotni doplnit výklad z vlastní pokladnice poznatků a vlastních zkušenosti. Závěr menu byl přímo famózní. Procházka skončila v malebném občerstvení, kde v interiéru je na stěně nakreslena mapa Letné s nápisem Letná sobě!

Neotřelá trasa a zajímavý výklad očima studenta i pedagoga určitě zaujme. Průvodcování je zdarma. (Bližší informace o realizaci vycházky najdete na www.voscr.cz, pod Činnosti školy a studentů v sekci Průvodcovství a tlumočnictví.)

Můžete se zapojit i vy, v následující tabulce najdete místo setkání, datum, hodinu a téma procházky.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…
Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého
Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!
Jak na levné cestování?
Láká tě dobrodružství a vůně dálek, ale bojíš se, že nemáš dost peněz, aby se tvé cestovatelské sny uskutečnily? Chceš si užít parádní léto u moře, v horách nebo vyrazit na prázdninový trip po vlastní ose, ale…
Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…