Studenti, už víte, co všechno máte zadarmo?

Vzdelani

Každý ví, že studentský život skýtá mnoho výhod. Počínaje volným časem, studentskými akcemi všeho druhu, přes vzdělávání, (sebe)realizaci, až po potkávání nových lidí a utužování vztahů s přáteli. V dlouhé řadě výhod však na předních příčkách najdete i možnost získávání zlevněných, někdy dokonce bezplatných služeb. A my se dnes podíváme na tu příjemnější variantu. Co všechno můžete vy studenti dostat zdarma?

Jihočeské divadlo ví jak na studenty

Tento činoherní spolek nabízí zajímavý program - bezplatné vyzvednutí kuponu, který lze poté vyměnit za jakýkoli lístek na představení. Na každého studenta připadají maximálně dva kupony - jeden s možností navštívení představení činohry nebo malého divadla, druhý kupon nabízí výměnu za představení baletní nebo operní. Vyzvednutí kuponů platí do 31. října 2014, jejich platnost trvá do konce roku 2014.

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám na VŠ zdarma

Virtuální operátor Fayn se spojil se vzdělávací agenturou  Kurzy-Fido.cz a zrodila se výhodná nabídka pro uchazeče o vysokoškolské studium. Kurzy Fido nabízí budoucím studentům několikadenní přípravu k přijímacím zkouškám na VŠ, na testy studijních předpokladů a na obecné studijné předpoklady testů Scio. Kurzy běžně stojí od 1190 do 1890 Kč, ale s tarifem od Faynu je můžete mít zdarma. Můžete vybírat z tarifů Basic, Medium, Top či Fido (více na www.fayn.cz). Tarif Fido není omezen věkem, není tedy určen jenom studentům.

Moje ambulance studentům

Společnost Moje ambulance vytvořila pro studenty lákavé nabídky. Pokud se pyšníte statusem studenta prezenčního studia, můžete zcela zdarma získat potvrzení na brigádu, vstupní prohlídku do zaměstnání, potravinářský průkaz nebo prohlídku pro řidičský průkaz. Pro využití této služby je třeba se zaregistrovat v ambulanci a prokázat se potvrzením o studiu nebo platným průkazem studenta s fotografií. Poboček je celkem 14. Moji ambulanci najdete například v Brně, Havířově, Karlových Varech, Mladé Boleslavi, Olomouci, Ostravě, Plzni, Praze a ve Zlíně.

Online svět jazyků

Znalosti cizích řečí v současnosti otevírají lidem možnosti při studiu, v profesním i osobním životě. Proč toho tedy pořádně nevyužít. Velmi úspěšný a známý server www.onlinejazyky.cz nabízí výuku jazyků na mnoho způsobů. Pro jednotlivce, firmy a školy připravili odborníci z webu Onlinejazyky.cz internetové kurzy. Výuka je individuální a efektivní, přitom stačí 20 minut denně zodpovědného přístupu. Jazykový kurz je komplexně pojatý. Vyučují se všechny domény jazyka - čtení, psaní, poslech, gramatika, výslovnost a zpětnou vazbou je testování a sledování vašeho postupu. Stačí si vybrat a učit se jazyk (inter)aktivně a světově. Pokud ještě váháte, který ze světových jazyků si vybrat, vyzkoušejte si lekci zcela zdarma.

Studentský účet Genius Student

Protože peníze z brigád i od rodičů si hlídáte jako oko v hlavě, potřebujete pořádný bankovní účet, za který nebudete ideálně nic platit. Nabídka založení běžného účtu od GE Money Bank je vytvořená přímo pro cílovou skupinu studujících ve věku od 15 do 27 let. Tato služba skýtá řadu výhod, zejména však vedení účtu zdarma a výběry z bankomatů GE Money Bank zdarma.

Zdokonalení jazyka nemusí nic stát

Je-li vaše vysoká škola zapojena do Erasmu nebo jiného výměnného studijního programu, je pravděpodobné, že zahrnuje také tzv. buddy program. To znamená, že hostujícímu studentovi děláte buddyho – průvodce, nebo chcete-li společníka. Díky této příležitosti můžete mluvit v požadovaném jazyce v intenzitě vám vlastní. Kromě procvičení jazyka navíc získáte kredity a zkušenosti. To se hodí vždy, no ne? Postupně se tak můžete přesvědčit o svých jazykových a komunikačních schopnostech. Hlavně v pohodě a zadarmo. Good Luck!

A to se vyplatí

Možností využití studentského statusu je mnoho. Avšak je třeba připomenout, že vše něco stojí. Nejde-li o peníze, bude vás to stát alespoň námahu. Zkrátka platí, že kdo hledá, najde. Snažte se obohatit svůj studentský život nejenom akcemi, ale možnostmi osobního rozvoje, dalšího vzdělávání nebo kulturním rozhledem.

Přidáno: 09.10.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.