Studenti se dozvědí o možnostech studia v USA

Untitled Document

Setkání se studenty na téma Vysokoškolské studium ve Spojených státech: Dveře jsou otevřeny! pořádá ve středu 24. listopadu od 15 do 17 hodin v prostorách Woodrow Wilson Center, Tržiště 13, Praha 1, Komise J.W. Fulbrighta, mezivládní organizace pro vzdělávací výměny s USA, ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v České republice.

V rámci akce se zájemci o studijní pobyty ve Spojených státech dozvědí o vzdělávacích příležitostech, které tato země studentům z České republiky nabízí. Kromě vysvětlení jednotlivých kroků vedoucích k přijetí na americkou vysokou školu, včetně informací o výběru školy a obecných možnostech finanční pomoci, budou návštěvníci podrobněji seznámeni s vládním stipendijním Fulbrightovým programem, který jim může pomoci studium financovat.

Důležitou součástí setkání bude diskuzní panel absolventů stipendijního programu, kteří se podělí o své zkušenosti s tímto výjimečným stipendiem a se studiem a životem na amerických univerzitách.

Setkání je organizováno při příležitosti Týdne mezinárodního vzdělávání (International Education Week) vyhlašovaného každoročně, a to již od roku 2000, americkým prezidentem na třetí listopadový týden. V České republice je tato oslava mezinárodních vzdělávacích výměn s USA zároveň připomenutím možností, které studentům otevřel 17. listopad 1989.

Vzhledem k omezenému počtu míst prosí organizátor akce, aby zájemci potvrdili svou účast, a to buď e-mailem na adrese tesar@fulbright.cz nebo telefonicky na čísle 222 718 452.

Bližší informace poskytne studijní poradce Jakub Tesař.

Komise J.W. Fulbrighta byla zřízena v roce 1991 dohodou mezi vládami USA a ČR za účelem správy Fulbrightova stipendijního programu a podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy. Vedle administrace programu Komise ve svém Poradenském centru, které je součástí sítě EducationUSA amerického ministerstva zahraničí, poskytuje všem zájemcům bezplatně informace a poradenství o studiu v USA, včetně informací o standardizovaných testech jako jsou TOEFL, GMAT, GRE nebo SAT. Detaily o historii, struktuře a aktivitách Komise jsou k dispozici na www.fulbright.cz.

J. William Fulbright Commission
Táboritská 23, 130 87 Praha 3
telefon: 222 718 452
fax: 222 729 868

Autor: Jakub Tesař, studijní poradce - Fulbrightova komise

Přidáno: 16.11.2004, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.