Studenti pro venkov již po sedmé na Podblanicku

Téma semináře: Volný čas na venkově - je vůbec nějaký?

Datum: 17. - 20. května 2007

Anotace:
Téma v pořadí již sedmého intenzivního semináře Studenti pro venkov je věnováno diskusím o volném čase na venkově a zásadní otázce, zda-li je vůbec nějaký. Změnil se český venkov jen na noclehárnu větších měst a nebo je a bude aktivním místem pro plnohodnotný život? Podaří se vrátit lidové tradice do české vesnice? Podobné otázky budeme řešit spolu s 15ti vysokoškolskými a středoškolskými studenty nejen z regionu, ale celé ČR. V rámci semináře navštívíme na půl dne obec Ratměřice (mikroregion Džbány), Teplýšovice (mikroregion Chopos) a město Vlašim. V sobotu 19. května od 9:00 hod. proběhnou ve Vlašimi veřejné přednášky odborníků k tématu semináře. V rámci akce navštívíme tradičně hnutí Hare Kršna v Městečku u Chotýšan a vyzkoušíme si některá z tradičních řemesel (drátkování, tkaní a předení).

Místo konání semináře: Vlašim, Mikroregion Džbány, Mikroregion Chopos

Cena semináře: 250,- Kč za studenta, obsahuje: místní dopravu, ubytování (3 noci), stravu (3krát denně + drobné občerstvení v průběhu akce), textové materiály, náklady na administrativu, program a organizační zajištění. Studenti si sami hradí pouze dopravu na místo a zpět.

Seminář je určen výhradně vysokoškolským a středoškolským studentům se zájmem o venkov.

Kontaktní osoba:
Lucie Krubnerová, tel. 604 451 815, Lucie.Krubnerova@podblanickem.net

Přihlášku, program a další informace naleznete na www.podblanickem.net a na www.spolkovydum.cz.

SEMINÁŘ SE USKUTEČŇUJE ZA PODPORY A FINANČNÍ SPOLUÚČASTI MĚSTA VLAŠIM, MIKROREGIONU DŽBÁNY, CHOPOS A KATEDRY SOCIÁLNÍ A KULTURNÍ EKOLOGIE FAKULTY HUMANITNÍCH STUDIÍ UNIVERZITY KARLOVY

 

Přidáno: 03.04.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.