Studenti grafického designu opět vystavují

Prague College s potěšením oznamuje, že se bude konat další  HND Graphic Design Final Show, která bude k vidění v Cristal baru od 18. do 19. června 2010.

Na výstavě se představí 11 mezinárodních studentů, kteří právě ukončují studium Higher National Diploma (HND) programu v oboru Grafický design na Prague College. Absolventi HND programu mohou dále na Prague College pokračovat třetím ročníkem v programu BA (Hons) Graphic Design. Studenti pocházejí z nejrůznějších koutů světa – z České republiky, Slovenska, Francie, Gruzie, Kazachstánu i Ruska. Mezinárodní prostředí obohatilo studenty o znalosti a kulturu jiných národností.

Účelem této výstavy je prezentace projektů, na kterých studenti pracovali během studia. Projekty jsou vybrány na základě osobních zájmů a vlastní volby. V rámci tohoto programu měli studenti zadané projekty různého charakteru a jejich úkolem bylo najít vhodné řešení a zpracování pomocí designových prvků. Projekty byly navrženy tak, aby simulovaly reálného klienta, kdy se studenti museli potýkat s řešením problémů, analyzováním různých cílových skupin a požadavků a tím je tak co nejlépe připravily do budoucích zaměstnání. Výsledkem je široké spektrum stylů a materiálů jako například magazíny, brožury, firemní styl (corporate identity), webové stránky a plakáty. Každý student bude také prezentovat něco ze své osobní tvorby.

Některým z prezentujících studentů se podařilo skloubit studium s prací a zkouší tak uplatnit získané znalosti. Jedna ze studentek pracovala v nakladatelství v jejím rodném městě v Gruzii, v rámci praxe pracovala pro časopis InStyle v Praze. Další studenti pracují například jako Senior Designer pro magazín Marie Claire v Praze, dále v časopise Lifestyles v rámci praxe, nebo ve společnosti  Graphic Design Group Free Brains, která se zabývá tvorbou brožur, obalového designu a corporate identity. Mnoha studentům byla se získáním praxe nápomocná samotná Prague College.

Prague College je britská vysoká škola v Praze, která nabízí studium mezinárodně uznávaného diplomu HND, bakalářských a magisterských titulů na třech katedrách různého zaměření: School of Business, School of Art & Design and School of IT & Computing. Prague College poskytuje vzdělání ve spolupráci s britskou Teesside University, která byla oceněna titulem Univerzita roku 2009/2010 (Times Higher Education).

Vernisáž se bude konat 18. června v 18:00 h s následnou after party ve spodním patře baru, kde se především oslaví úspěšný závěr školního roku.

Pro více informací:
http://www.thecristalclub.cz/

http://www.praguecollege.cz/
http://student.praguecollege.cz/

Přidáno: 02.06.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.