Střední škola nemusí být nudná – vyražte do zahraničí!

Škola vás nebaví? Musíte se každé ráno pracovního týdne doslova vykopat z postele a při představě dalšího dne stráveného posedáváním v lavici a posloucháním nezáživných výkladů vám naskakuje husí kůže? Zdá se vám, že střední školu musíte prostě jen nějak přežít a „skutečný život“ se vám otevře až po jejím ukončení?

Zkuste to jinak!
Neztrácejte svá nejkrásnější léta nudou a otevřete se zážitkům, na které jen tak nezapomenete!
Studium vůbec nemusí být nuda. Když vyměníte až příliš dobře známé prostředí za život a studium v cizí zemi, stane se napínavým dobrodružstvím.

Konečně poznáte svět  - a to mnohem hlouběji a důvěrněji než na dovolené s rodiči. Vyzkoušíte si, co obnáší život v cizí zemi. Získáte spoustu nových přátel. Zbavíte se starostlivého dohledu rodičů a zjistíte, nakolik jste samostatní. A už nikdy nebudete mít problémy s angličtinou. A nikoli v poslední řadě: zkušenosti se životem v zahraničí se budou skvěle vyjímat ve vašem životopisu.
Přitom všem pořád nebudete na všechno sami: stále máte jistotu, že když si nebudete s něčím vědět rady, jsou kolem lidé, kteří vám rádi se vším pomohou. Nemusíte se tedy bát, že to nezvládnete.

Agentura, kterou si vyberete, s vámi nejprve sestaví individuální studijní program vycházející z vašich snů, potřeb a znalostí. Pomůže vám s výběrem vhodné destinace i s vyřízením předodjezdových nezbytností (letenka, pojištění, víza atd.) a prostřednictvím partnerských agentur s vámi zůstane v kontaktu i během pobytu.
 
Bydlet budete v hostitelských rodinách nebo společně s dalšími studenty.
Co k tomu potřebujete? Především odhodlání, věk mezi 13 a 19 lety a ovládat jazyk země, do které byste chtěli vyjet, na slušné úrovni (nikdo nemluví o dokonalosti; například pro angličtinu stačí úroveň intermediate).

Vybírat si můžete mezi angličtinou, němčinou a francouzštinou. Agentura STUDYLINE zajišťuje studium na středních školách v Austrálii, Spojených státech, Kanadě (i ve francouzském prostředí), Velké Británii, Irsku a v Německu.

Netřeba rozvádět, že semestrem či rokem stráveným na střední škole mimo ČR si také otevíráte dvířka k vysokoškolskému studiu v zahraničí.

Máte dojem, že je toho na vás moc? Nebo zkrátka nedůvěřujete svým schopnostem mluvit jinak než česky? Pak získejte jistotu během jazykového kurzu v zahraničí – rozšíříte si slovní zásobu, pochytíte jazyk přímo na místě a jednou pro vždy ztratíte strach otevřít ústa. Splňte si cestovatelský sen a poznejte vysněnou zemi zblízka. Kdo ví, třeba se tam brzy vrátíte na delší dobu. A možná právě studovat na střední škole.

Přidáno: 26.04.2012, Zdroj: Studyline s.r.o.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.