Střední škola Arcus vám otevře bránu do budoucnosti

S koncem základní školy si mnoho studentů pokládá otázku „Co teď?“. Většina z nich je ještě příliš mladá na to, aby věděla, co chce doopravdy v životě dělat. Rozhodně se nebude vrhat do pracovního procesu. Mnoho z nich určitě půjde na gymnázium, aby oddálila dobu rozhodování. Přitom je tu ale mnohem rozumnější varianta: škola cestovního ruchu.

Jenom v roce 2013 navštívilo Českou republiku na 24 tisíc turistů a toto číslo pořád stoupá. Studium cestovního ruchu v sobě nese potenciál pro všechny, kteří jsou rozhodnutí za sebe bojovat a jít svou vlastní cestou. Střední škola cestovního ruchu Arcus Praha patří mezi nejlepší české střední školy zaměřené na studium cestovního ruchu. Tady se naučíte nejen teorii, ale získáte i praktické zkušenosti, které se vám v budoucnu budou velmi hodit.

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Střední škola Arcus se tohoto hesla drží. Nabízí výuku pěti cizích jazyků, přičemž pro žáky druhého ročníku jsou tři z nich povinné. Dřina? Neuvěřitelná devíza do budoucna! V dnešní době je těžké sehnat práci, pokud neovládáte alespoň 2 cizí jazyky – i kdybyste nakonec nepracovali v cestovním ruchu, bude se vám to hodit. Navíc, čím víc jazyků ovládáte, tím snáze se vám učí nové. Nemusíte se bát, že byste se učili jazyk pouze pasivně. Díky spolupráci se zahraničními školami budete moct využít i možnosti výměnných pobytů, které škola nabízí.

Škola Arcus klade důraz i na moderní formu výuky, a tak každý nový student dostane iPad ke studiu zdarma. Učitelé se soustředí především na výuku cizích jazyků, výpočetní techniky a odborných předmětů, jako jsou technika a ekonomika cestovního ruchu, obchodní korespondence, účetnictví, průvodcovství, základy práva, podniková ekonomika, psychologie, zeměpis cestovního ruchu a praxe. Navíc se studenti seznámí s činností hotelů a cestovních kanceláří a podílí se na fungování skutečné cestovní kanceláře ARCUS. Studentům se tak naskýtá skvělá příležitost využít své teoretické znalosti v praxi při tvorbě nového katalogu, vytváření marketingové strategie a při správě webových stránek. Velkou výhodou je také to, že se dostanou i do kontaktu s budoucími klienty!

Cestovní ruch má široké pole působnosti – studenti mohou zamířit do cestovní agentury, do oblasti marketingu či managementu, nebo se můžou stát tlumočníky. Stále váháte? Pokud jste mimopražští, nevadí, škola vám zajistí ubytování. Najděte budoucnost ve studiu jazyků a cestovního ruchu.

 

Přidáno: 11.08.2014, Zdroj: Střední škola cestovního ruchu ARCUS, s.r.o. Autor: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.