Stipendium Paula Robitscheka na University of Nebraska-Lincoln

Stipendium Paula Robitscheka je jedinečnou příležitostí pro studenty bakalářských programů českých univerzit seznámit se plně s americkým způsobem života během studia dvou semestrů na University of Nebraska-Lincoln, jedné z uznávaných státních amerických univerzit.

Program je určen pro studenty, kteří mají vážný a opravdový zájem o získání zkušeností s americkou demokracií a pro které by studium v USA nebylo jinak ekonomicky možné.  Záměrem sponzora, Čechoameričana Paula Robitscheka, bylo zajistit, aby stipendisté získali hlubší porozumění demokratickému způsobu života. Proto se očekává, že studenti budou k této vzdělávací zkušenosti přistupovat s otevřeno myslí a nadšenou vnímavostí k různým vlivům, kterým budou vystaveni ve škole i mimo ni. Dárce doufá, že tímto způsoben zkušenost obohatí jejich životy a přispěje ke schopnosti zaujmout v budoucnu vedoucí pozice v České republice.

Stipendium pokrývá:
- Cestu z České republiky do USA (Nebrasky)
- Školné, ubytování a stravu, knihy a poplatky za jeden školní rok
- Zpáteční cestu do České republiky  

Požadavky:
- Výborná znalost anglického jazyka
- Ochota najít si práci na částečný úvazek v areálu univerzity na pokrytí osobních potřeb
- Ochota zapojit se do pravidelné komunikace s koordinátorem programu  

Výběrová kritéria:
- Prokázané akademické kvality
- Prokázané zkušenosti s vedením
- Nadšení pro získání zkušeností s americkou kulturou a ekonomií volného trhu  

Uzávěrka přihlášek je 1. března 2006.  

Bližší informace najdete na http://admissions.unl.edu/scholarships/robitschek/ nebo je získáte na e-mailu acerveny2@unl.edu. Pro více informací o University of Nebraska-Lincoln, navštivte prosím stránky http://www.unl.edu.   

Autor: Jakub Tesař - studijní poradce Komise J.W. Fulbrighta

Přidáno: 02.02.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.