Österreich Institut - brněnské centrum němčiny

Untitled Document

 

Österreich Institut, který byl zřízen rakouským ministerstvem zahraničí jako veřejně prospěšná organizace, se stává centrem německého jazyka! Prostřednictvím kurzů němčiny a pořádáním řady doprovodných kulturních a vzdělávacích akcí pokládá základ kulturní výměny mezi Českou republikou (a především městem Brnem) a Rakouskem.

 

V roce 2002 byl Österreich Institut vyznamenán Evropskou pečetí za inovativní jazykové iniciativy (Europasiegel für innovative Sprachenprojekte).

Jak mohli zjistit návštěvníci kurzů, nabízí se zde nejen velmi kvalitní kurzy všeobecné němčiny pro děti i dospělé a výuka odborného jazyka (např. lékařská, právnická, bankovní němčina), ale také mezinárodní zkoušky ÖSD (Rakouský jazykový diplom).

Během celého roku navíc Österreich Institut pořádá řadu kulturních akcí (výstavy, autorská čtení, diskusní večery, jednodenní semináře).
Hned v září si můžete v prostorách budovy „Muzejky“ prohlédnout výstavu „Adopce na dálku® v obrázcích dětí“, která je připravována ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha a Oblastní charitou Brno.

V říjnu se zase můžete seznámit s nádherným výborem lyriky známého rakouského básníka Ericha Frieda. Tématem básní je především láska, ale i varování před nesvobodou moderního člověka v současném světě. Součástí prezentace bude dvojjazyčné čtení Friedových veršů.

Dále město Brno navštíví populární rakouský autor Norbert Gstrein, který za svou literární práci sklidil pochvalu kritiky a několik literárních cen, například Alfred-Döblin-Preis (1999) a Cenu Konrad-Adenauer-Stiftung za literaturu.

Neméně zajímavou událostí je výstava prací rakouského grafika Gerharda Geppa, kterou Österreich Institut připravuje společně s Rakouským kulturním fórem.

Od září 2004 otevírá Österreich Institut Pomaturitní studium němčiny s akreditací MŠMT – toto studium je výjimečné především doplňkovou nabídkou, která zahrnuje návštěvu rakouských institucí v Brně, tématické večery a učební poradenství.

Neposlední zajímavou novinkou jsou kurzy pro učitele němčiny, které jsou akreditované ministerstvem školství. V těchto kurzech si mohou učitelé nejen prohloubit své jazykové kompetence, ale zároveň získat řadu cenných typů pro výuku a dozvědět se o nejžhavějších novinkách v Rakousku a Německu.

Takovéto centrum němčiny má pro město Brno obrovský přínos a jeho existence nám nabízí inspiraci pro učení se cizím jazykům i poznání jižních sousedů.

Autorka: Helena Hradílková - Österreich Institut Brno

Přidáno: 24.08.2004, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.