Startuje soutěž o nejlepšího učitele angličtiny 2011

logo

Již čtvrtý ročník soutěže The Best Teacher of English vyhlašuje v těchto dnech Nadační fond Prague Post ve spolupráci s jazykovou školou Wattsenglish. Letos ale musí učitelům napsat doporučující dopis přímo jejich žáci a podmínkou je také videonahrávka z výuky. Přihlášky mohou učitelé posílat až do 30. listopadu, vítěze již tradičně oznámí odborná porota v březnu v Americkém centru v Praze. 

„O soutěž je rok od roku větší zájem,“ potvrzuje Šimona Müllerová z Nadačního fondu Prague Post (PPEF). „Naším cílem je nejen ocenit práci učitelů-angličtinářů, ale také představit veřejnosti nové pedagogické metody a postupy, které se na školách při výuce angličtiny využívají.“ Právě znalost angličtiny je totiž podle ní v současném světě téměř nepostradatelná.

Soutěž ve dvou kategoriích – rozhodne i videoWattsenglish Ltd.

Do soutěže se mohou přihlásit učitelé angličtiny ze základních i středních škol a samostatnou kategorii tvoří také rodilí mluvčí Wattsenglish. Ti působí již ve více než 300 MŠ a ZŠ po celé České republice a pomáhají českým učitelům rozvíjet především komunikační dovednosti žáků. Hlasovat o NEJ učitele Wattsenglish lze už nyní přímo na stránkách Nadačního fondu Prague Post www.ppef.cz.

Čeští pedagogové mají cestu za vítězstvím složitější. Přihlášku společně s profesním životopisem, doporučujícím dopisem od žáků a také videonahrávkou z jedné vyučovací hodiny musí do 30. listopadu zaslat na adresu PPEF. „Letos jsme se rozhodli požadovat i videonahrávku přímo z hodiny, která o učiteli a jeho metodách dokáže prozradit víc než vyplněné kolonky v přihlášce,“ vysvětluje Marek Kadlec, ředitel společnosti Wattsenglish a jeden ze členů odborné poroty. „Naše společnost má právě s tímto postupem bohaté zkušenosti; prostřednictvím videonahrávek vybíráme z rodilých mluvčích i vhodné adepty na lektory Wattsenglish, takže už máme propracovanou metodiku hodnocení.“

Ve druhém kole pak všechny finalisty přímo v hodinách prověří a zhodnotí odborná porota, složená z pedagogů a metodiků. Nejlepší učitel angličtiny bude vyhlášen v březnu v Americkém centru v Praze.

Přidáno: 31.10.2011, Zdroj: Wattsenglish Ltd.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.