Startuje Educa 2008 - veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí

EDUCAResort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Libereckého kraje ve spolupráci s S Group Sport Facility Management pořádá v liberecké Tipsport Areně ve dnech 30. října – 1. listopadu 2008 druhý ročník veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA 2008. Veletrh představuje vstupní akci Týdnů vzdělávání dospělých v Libereckém kraji, jež pořádá Rada pro rozvoj lidských zdrojů Libereckého kraje pod záštitou MUDr. Přemysla Sobotky, předsedy Senátu Parlamentu ČR.

Na veletrhu se představí celkem 39 významných zaměstnavatelů a dalších institucí z Libereckého kraje a blízkého okolí. Prostřednictvím 71 expozic se zde budou prezentovat střední, vyšší odborné a vysoké školy,“ uvedl náměstek hejtmana por školství Petr Doležal.

Spoustu informací a užitečných rad budoucím a začínajícím podnikatelům zajistí expozice a doprovodný program Okresní hospodářské komory.

Dále bude připraven bohatý doprovodný program na pódiu a v přilehlých prostorách.

Lovci mozků, firmy, školy, instituce, personální agentury, úřady práce a více jak 3000 volných pracovních pozic. To je Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA 2008, který od čtvrtka do soboty potrvá v liberecké Tipsport areně. Druhý ročník největší burzy práce a vzdělávání v severních Čechách tak přichází právě včas. Na Liberecku hledá práci permanentně 14 000 lidí a předpokládá se, že toto číslo bude stoupat.

Vzhledem k probíhající hospodářské krizi se dá očekávat zvýšený počet nezaměstnaných občanů v našem regionu. Liberecký krajPrvní signály od zaměstnavatelů jsme již obdrželi,“ varovala ředitelka libereckého Úřadu práce Kateřina Sadílková.

Na Educe tak mají možnost získat zájemci informace téměř o všech pracovních příležitostech v regionu.

Celkem bude návštěvníkům nabídnuto 3682 volných míst a to jak prostřednictvím personálních agentur nebo Úřadu práce, ale i přímo od firem z Libereckého kraje, kterých zde vystavuje celkem 48,“ řekl za pořadatele Lukáš Přinda ze společnosti S group sport facility management, s.r.o.

Druhý ročník veletrhu přinese i jednu novinku. Poprvé zde bude prezentováno i zaměstnání v členských státech EU.

Současně s nabídkou práce se v Tipsport areně budou prezentovat i desítky středních a vysokých škol, které se budou snažit nalákat studenty do svých prvních ročníků.

Jde nám o to, aby nedocházelo k prezentaci škol jako jednoho samostatného celku. Proto na veletrhu pod jednou střechou naleznete prezentaci vzdělání i zaměstnání. Uchazeč nebo zájemce o danou školu má jedinečnou příležitost si na veletrhu ověřit, zda po absolvování studia je o danou profesi nebo absolventa zájem na trhu práce,“ dodal Přinda.

Tipsport Arena bude otevřena veřejnosti ve dnech 30. – 31. 10. (čtvrtek a pátek) od 9:00 – 18:00 a 1. 11. (sobota) od 9:00 do 16:00.

Všichni návštěvníci budou mít zajištěný bezplatný vstup.

Pro návštěvníky bude zřízena i speciální autobusová linka, která je zdarma dopraví z centra Liberce k Tipsport areně a zpět.

Podrobnější informace naleznete na: www.tipsportarena.cz.

Autor: Mgr. Jiří Langer - tiskový mluvčí Libereckého kraje

 

Přidáno: 27.10.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si