SpringFest – hudba spojuje církev a stát

Spring fest logo14. 5. 2011 Skiareál Horní Domky, Rokytnice nad Jizerou

SpringFest – hudba spojuje církev a stát

V plném proudu příprav je čtvrtý ročník unikátního projektu krkonošské mládeže. Tato akce je krásnou ukázkou spolupráce církve a státu. Na jeho organizaci se podílí jak město, tak Římskokatolická farnost - Rokytnice nad Jizerou, přičemž obě instituce přispívají jak prací, tak rukou k dílu. A postoupíme-li o dimenzi výše, tak akci finančně podporuje jak Královéhradecká diecéze, tak Liberecký kraj. Na organizaci se tedy podílejí a festival navštěvují lidé s rozdílnými názory na svět i víru. Stejně tak členové kapel, které na festivalu vystupují, mají různé pohledy na život.

Tento ročník vystoupí 12 hudebních těles na dvou pódiích.

Pět zejména místních kapel na malém podiu: Eliata, Stopdepress, VeVývoji, Thisplay a Paralen-i-ibalgin. Mezitím na velkém podiu budou umělci z větších dálek a to jak profesionální, tak amatérský: Up!Great (Ostrava), !ON (Liberec), František Nedvěd mladší (Praha), Šatlava (Přibyslav) a host ze Slovenska - The Elements.
Jako hlavní hosté budou pro tento ročník dvě sestavy, folková kapela TRABAND a rock-punková kapela JAKSI TAKSI.
Celá akce bude probíhat přímo ve Skiareálu Horní Domky v Rokytnici. Jsou zde velké venkovní i vnitřní prostory a tak se nemusíme bát deště. Do programu je již tradičně řazena zábavná vložka jako například letos slosování o paraglidingový seskok, okružní jízdy lanovou dráhou nebo otevřené lanové centrum. Důležitou součástí projektu jsou také vystoupení osobností na místě zvaSpring fest vizitkaném Beseda Stage, tedy prostor pro přednášky, besedy a jiná setkání s hosty festivalu na nejrůznější témata týkající se myšlenky projektu.
Jako další součást doprovodného programu jsou letos poprvé vernisáže místních umělců. Konkrétně budou přítomné výstavy obrazů, maleb, fotek a skla 3 studentek. Návštěvníci budou moct díla vidět ve vnitřních prostorách areálu.
A nakonec bude v programu navíc představení uměleckého projektu Martina Marka (student ateliéru Time-based media, fakulta umění a designu, Univerzita J. E. Purkyně). Každý je na jeho dílo zvědavý, prakticky to bude videoprojekce doplněná zvukem a živým vystoupením autora, téma je prozatím utajené.

Svižná 3D prezentace Vám krátkými ukázkami představí všech šest kapel, které na SpringFestu vystoupily v loňském roce: http://www.springfest.wz.cz/index.php?str=materialy

Vstupenky opět v předprodeji za 110,- Kč od února 2011. Seznam prodejen nebo formulář pro objednávku vstupenek je na webu akce.
Navštivte www.springfest.cz pro více informací.

Přidáno: 10.02.2011, Zdroj: Blue Effect

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.