Spolky na VŠ: Spolčete se s ostatními studenty proti nudě

Vzdelani

Nový semestr začal a rozvrh je jasný. Možná se ale někteří z vás ptají, jak naložit s volným časem. Vysokoškolský studentský spolek vám může nabídnout nové kontakty a přátele, praxe a stáže, pracovní příležitosti, různé benefity, ale hlavně rozšíření svých obzorů. Spolky se vyskytují na všech univerzitách v ČR, stačí si jen najít ten, který by vás oslovil. Každý, kdo se jakkoli zapojí, vždy získá!

Masarykova univerzita sdružuje studenty, děti i jejich matky

MUNI nabízí celouniverzitní spolky, které umožňují setkávání studentů z různých fakult a oborů. Celouniverzitních společenství je 19 a je obtížné vybrat pouze několik, protože všechny jsou zajímavé a cílené pro určitou kategorii. Vybírat můžete na této adrese. Z netradičně zajímavých lze zmínit Dětský koutek nabízející možnost „odložení“ ratolesti zdarma, spojuje tedy možnost studia i rodiny, či Spolek přátel ptáka Ludvíka sdružující žurnalisty napříč pohlavím, obory a ročníky.

V Brně se toho dá dělat mnohem víc

AIESEC je největší studenty řízená organizace na světě, která umožňuje studentům získávat zahraniční zkušenosti. Souběžně s tím nabízí možnost budování velké sítě kontaktů a určování směru a ambicí, kterými se lze v životě vydat. Cílem portálu LeMUr je přinášet studentům MUNI nejnovější informace a dění na všech fakultách, o akcích a seminářích. Tedy LeMUr se stává největším aktuálním zdrojem informací dění na univerzitě a vy můžete být u toho. Debatní klub MU nabízí studentům jedinečný skill, který využijete v pracovním i osobním životě. Debatéři zlepšují své řečnické schopnosti, učí se pohotové reakci, komunikační gramotnosti a vhodné argumentaci.

Univerzita Palackého spojuje vědce i studenty ze zahraničí

Stejně jako v případě Masarykovy univerzity i Univerzita Palackého se pyšní velkým množstvím studentských spolků. Zapojit se můžete do výše zmíněného AIESEC, do spolků s  divadelní, internacionální, psychologickou, jazykovědnou a další tematikou.

Spolky pro všechny studenty bez omezení

Organizace Erasmus Student Network UP Olomouc, o.s. je součástí rozsáhlé sítě ESN se sídlem v Bruselu. Tato organizace pomáhá zejména zahraničním studentům, pro které pořádá mnoho akcí v průběhu roku. Cizinci se tak společně mohou vypravit do na exkurzi do dalších českých měst, poznávat navzájem vlastní i českou kulturu skrz národní kuchyně, tance a zvyky. Nezisková organizace Sdružení studentů stomatologie ČR je otevřená všem studentům stomatologie a zubního lékařství v ČR. Nabízí přednášky a kurzy u nás i v zahraničí, výměnné stáže, sportovní akce, zajišťuje výhody pro studenty zubního lékařství na fakultách, vstupy na výstavy a kongresy, brigády, pořádá školící akce pro dospělé a děti. Hlavním cílem spolku UP CROWD je popularizovat a propagovat vědu obecně. Sdružuje milovníky vědy a zároveň je vyzývá k rozvíjení se ve svém oboru. Jedním z vedlejších úkolů sdružení studentů je také v neposlední řadě navazování sítě kontaktů.

Univerzita Karlova myslí na všechny

Ze všech tří zmíněných univerzit nabízí právě pražská UK nejméně celofakultních studentských spolků, avšak jejich kvalita a pestrost může překvapit. Zapojit se můžete do organizací z oblastí hudby, umění, sportu či tance, viz celý přehled.

V duchu rozmanitosti

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy (VUS UK) je předním českým neprofesionálním sborovým tělesem složeným především ze studentů, absolventů a zaměstnanců Univerzity Karlovy i ostatních pražských vysokých škol. Aktuálně soubor hledá nové členy všech hlasových skupin. SpolekCharlie vznikl na univerzitě pro homosexuály. Jeho hlavním cílem je menšinu podporovat a detabuizovat. Pro členy i nečleny pořádají množství akcí společenského, sportovního i kulturního charakteru. Studentský klub K4 a kavárna sídlív budově v Celetné 20. Kromě posezení u kávy realizuje Klub K4 pravidelné semináře, workshopy, koncerty a festivaly. Zapojte se a buďte jeho součástí!

Zdroj fotografie: www.istockphoto.com

Přidáno: 20.10.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.