Společnost GE vyhlašuje soutěž v inovaci o 160 milionů euro

logo

Globální závazek investovat 160 milionů euro do rozvoje technologií inteligentní sítě.

GE ecomagination Challenge: Powering the GridTM se snaží najít nejlepší způsoby výroby, propojení a využití energie

Účastníci z Evropy mají i druhou příležitost získat uznání, a to na cenách Science Business Innovation Board

Mnichov, NĚMECKO – 19. července 2010 – Společnost GE (NYSE: GE) vyzvala evropské výzkumné pracovníky, aby své technologické vynálezy přihlásili do soutěže inovací, která je podpořena částkou 160 milionů euro. Soutěž byla 15. července slavnostně představena ve výzkumném středisku společnosti GE v Mnichově, kde prezident a generální ředitel GE International Nani Beccalli zdůraznil závazek společnosti General Electric podporovat vývoj nových technologií prostřednictvím otevřené spolupráce a PPP projektů.

Soutěž nazvaná „GE ecomagination Challenge: Powering the Grid“ hledá nejlepší nápady, které umožní dospět k inteligentnější, čistší a efektivnější elektrické rozvodné síti a které přispějí k rychlejšímu přijímání technologií inteligentní sítě. V rámci celosvětové soutěže jsou výzkumní pracovníci, podnikatelé i začínající firmy či jednotlivci vyzýváni, aby se podělili o své nápady a začali spolupracovat na tom, aby elektrické rozvodné sítě byly inteligentnější a dokázaly reagovat na potřeby společnosti i na energetické výzvy současnosti. Soutěž vyhlášená v rámci projektu ecomagination je největší soutěží svého druhu, jaká kdy byla vyhlášená. Účastníci se mohou hlásit na adrese www.ecomagination.com/challenge.

„Úkolem soutěže GE ecomagination Challenge je fungovat jako určitý katalyzátor a umožnit nástup nových technologií, které podpoří rozvoj čistší, inteligentnější a efektivnější ekonomiky. Výzvou, před níž stojíme, je podpořit rozvoj ekologicky čistých inovací, které nám umožní řešit ekonomické, ekologické i společenské problémy, jimž čelíme v Evropě i mezinárodně. Spuštěním této iniciativy si společnost GE uvědomuje potřebu využít stávajícího potenciálu, a to jak formou finanční podpory inovace a podnikatelů působících v oblasti inteligentních sítí, tak poskytnutím komerčních zkušeností a znalostí, které umožní transformovat skvělé nápady v komerční řešení,“ konstatoval Nani Beccalli. „Nízkouhlíková inovace se stane skutečností jen tehdy, pokud budou veřejný a soukromý sektor spolupracovat. Věřím, že inovace výrazně podpoří další fázi růstu a rozvoje v Evropě a že si – pokud k tomu budeme mít ty správné podmínky – dokážeme udržet pozici vůdčího centra nízkouhlíkové inovace.“

V Evropě společnost GE spojila své síly s mediální agenturou ScienceBusiness (www.sciencebusiness.net), jež působí v Londýně a Bruselu. Cílem je oslovit ty nejlepší evropské výzkumné pracovníky a vynálezce. Evropští účastníci soutěže se rovněž budou moci zúčastnit soutěže ACES Academic Enterprise Awards, což je každoroční soutěž pro společnosti přidružené k akademickému sektoru. Vítěze této soutěže vybírá Science Business Innovation Board.

Soutěž, vyhlášená ve spolupráci s předními kapitálovými fondy Emerald Technology Ventures, Foundation Capital, Kleiner Perkins Caufield & Byer a RockPort Capital a mediální agenturou Science Business, je součástí vnitropodnikové iniciativy ecomagination, jež představuje ze strany koncernu GE celosvětový závazek budovat inovativní čisté technologie. Tato iniciativa bude rovněž zajišťovat financování těch nejslibnějších projektů. Účastníci mohou své návrhy podávat ve třech kategoriích: obnovitelné zdroje, elektrická síť a ekologické bydlení a stavby. Vybraní účastníci dostanou nabídku na obchodní partnerství s GE prostřednictvím:

investice: GE a její partneři se zavázali investovat 200 milionů amerických dolarů do slibných firem a jejich nápadů.

validace: vyhodnocení obchodní strategie účastníka při detailních diskusích se členy obchodních a technických týmů GE.

distribuce: prozkoumání možností partnerství s GE a dosažení celosvětového záběru.

vývoje: využití technické infrastruktury GE a výzkumných středisek GE (GE Global Research) k urychlení vývoje technologie a produktů.

růstu: prozkoumání příležitostí pro využití stávajících vztahů GE s klienty a rychlého uvedení nových produktů na trh.

Společnost GE nedávno představila svého lídra pro ecomagination pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky. Stal se jím Horst-Tore Land, který na akci v Mnichově prohlásil: „Ecomagination představuje závazek společnosti GE uvádět na trh energeticky efektivnější řešení, jež budou reagovat na požadavky a potřeby trhu. Dnes rozšiřujeme naši iniciativu ecomagination tak, aby zahrnovala otevřenou inovaci a spolupráci s těmi nejlepšími mozky na světě. Jsme přesvědčeni, že vzájemná spolupráce nám umožní reagovat na energetické výzvy jak na straně nabídky, tak na straně poptávky.“

O společnosti GE

GE (NYSE: GE) je inovativní a diverzifikovaná technologická společnost, jež reaguje na nejpalčivější problémy současného světa. Společnost působí v široké škále odvětví od výroby leteckých motorů a elektřiny přes finanční služby, zdravotnictví až po televizní programy. Společnost působí ve více než stovce zemí a zaměstnává na 300 000 lidí po celém světě. Více informací najdete na internetových stránkách společnosti na adrese www.ge.com.

O iniciativě ecomagination

Společnost GE stojí v čele celosvětové změny ve výrobě, distribuci a využití energie. Ecomagination je iniciativa, jež usiluje o čistší energii – a to hned teď. Iniciativa byla spuštěna v roce 2005 a od té doby bylo na trh uvedeno na 90 produktů s certifikátem „ecomagination“. V roce 2009 dosáhl příjem z těchto produktů výše 18 miliard amerických dolarů. Společnost GE v prvních pěti letech investovala do iniciativy 5 miliard dolarů a zavázala se, že své investice do iniciativy zdvojnásobí a se svými partnery bude aktivně spolupracovat na urychlení nástupu nové éry inovace v energetice. Společnost přislíbila, že v následujících pěti letech investuje do výzkumu a vývoje dalších 10 miliard dolarů, zároveň hodlá zdvojnásobit svou energetickou účinnost a snížit jak emise skleníkových plynů, tak spotřebu vody. Soutěž GE ecomagination Challenge: Powering the Grid byla spuštěna v rámci iniciativy ecomagination a mezi její účastníky bude rozděleno 200 milionů amerických dolarů, jimiž bude podpořen vývoj elektrické sítě nové generace. Více informací najdete na webové stránce iniciativy ecomagination na adrese: http://ge.ecomagination.com/index.html.

O agentuře Science Business

Science Business je mediální agentura sídlící v Londýně a Bruselu. Zaměřuje se na výzkum a inovaci a spolupracuje se sítí předních univerzit, technologických společností a s tvůrci politik, přičemž jejím cílem je maximálně podpořit inovaci. Agenturu založili bývalí šéfredaktoři časopisů Wall Street Journal Europe a Nature. Agentura rovněž provozuje neziskovou organizaci Innovation Board AISBL ve spolupráci s obchodními školami INSEAD a ESADE a v partnerství se společnostmi Microsoft a BP. Tato organizace uděluje výroční ceny firmám spojeným s akademickým prostředím. Www.sciencebusiness.net

Přidáno: 19.07.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si