Společnost AT&T a nezisková organizace JA Czech odstartovaly v Brně druhý ročník vzdělávacího projektu Aspire

Praha/Brno 11. října 2016 - JA Czech, česká kancelář mezinárodní vzdělávací neziskové organizace, v České republice založená panem Tomášem Baťou v roce 1992, a AT&T, globální komunikační společnost, odstartovaly druhý ročník vzájemné spolupráce v rámci projektu AT&T Aspire, původní firemní vzdělávací iniciativy zaměřené na podporu studentů ve škole i mimo ni. Smyslem projektu je poskytnout studentům praktické zkušenosti v oblasti IT a telekomunikací za podpory dobrovolníků z řad zaměstnanců AT&T.

„Projekt AT&T Aspire měl loni úspěch jak u studentů a jejich vyučujících tak i u našich zaměstnanců, kteří do něj byli zapojeni jako dobrovolníci. Pro letošní ročník jsme společně s JA Czech přidali nové aktivity – Hackathon Junior, programátorskou soutěž, sportovní den a workshopy zaměřené na tzv. tvrdé a měkké dovednosti, z nichž některé jsou určeny výhradně pro dívky. Naším záměrem je přitáhnout mladé lidi k oblasti IT a telekomunikací,“ uvedl Ladislav Venc, generální ředitel AT&T v České republice.

V rámci projektu je připraveno 17 aktivit zahrnujících 8 projektových dnů, 4 workshopy, 3 stínování manažerů AT&T studenty (job shadowing), Hackathon Junior a sportovní den. Dva workshopy jsou připraveny ve spolupráci s další neziskovou organizací Czechitas. Organizátoři předpokládají účast zhruba 500 studentů a studentek. Projekt startuje v říjnu 2016 a potrvá do června příštího roku, všechny aktivity proběhnou v Brně.

Ladislav Chvátal, ředitel rozvoje projektů JA Czech, upozorňuje na způsob přihlašování škol: „Kromě přidání nových aktivit jsme změnili i způsob přihlašování pro školy, které nyní bude mnohem jednodušší. Školy se mohou do projektu hlásit přes interaktivní formulář, o kterém najdou více informací na našich webových stránkách.“
„V letošním školním roce je naším cílem zvýšit počet zúčastněných škol s cílem dát studentům z menších měst příležitost navštívit naše kanceláře, setkat se s našimi zaměstnanci a dozvědět se o nás více. Zároveň se chceme zaměřit na dívky a přitáhnout je blíže k technologiím, protože jak víme, dokážou být této sféře velkým přínosem,“ uvedla Zuzana Kirchnerová, speciální koordinátorka projektu Aspire v České republice.

AT&T Aspire v loňském školním roce – projektové dny, stínování manažerů a kreativní karty

Do pilotního ročníku projektu se loni zapojilo 584 studentů z 20 středních škol, kteří se zúčastnili 20 projektových dnů. Do projektu se zapojilo více než 110 dobrovolníků z AT&T. 62 studentů stínovalo manažery AT&T, kteří si vyzkoušeli práci v korporátním prostředí. Tzv. job shadowing pomáhá studentům představit si jejich budoucí kariéru a vzdělávací cestu.

Marie Potůčková, zástupkyně ředitele Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví, Čichnova, Brno vysvětluje, proč se škola zapojila do projektu AT&T Aspire: „Odpověď je jednoduchá. Studenti se potřebují dostat do reálného světa. Dosud máme od studentů na projekt jen pozitivní zpětnou vazbu. Já takovým aktivitám tleskám a ve škole děláme všechno proto, aby se mohli zúčastnit takových projektů. Studenti si zkusili, jaké to je prezentovat se na veřejnosti, práci v týmu - jak se v týmu nastavují pravidla, komunikaci a prezentaci. Myslím si, že to jsou věci, které jim ve škole můžeme nabídnout jen v omezeném rozsahu.“


O JA Czech

JA Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement, která je nejstarší a nejrozsáhlejší vzdělávací neziskovou organizací na světě. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů.
Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa. Vzdělávací programy JA Czech v České republice od té doby absolvovalo více než 350 tisíc mladých lidí. JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a pedagogům poskytuje akreditovaná školení.  Organizace je členem Stálé konference asociací ve vzdělávání (SKAV).
Základem vzdělávacího systému JA Czech je propojování světa firem a škol. Hlavní činností organizace je program JA Firma zaměřený na podporu podnikavosti mladých, více na www.jafirma.cz. Organizace nabízí studentům možnost získat mezinárodně uznávaný certifikát podnikatelských dovedností ESP - Entrepreneurial Skills Pass.  
Organizace je financována zejména z darů partnerů. K nejvýznamnějším patří AT&T, Bata Shoe Foundation, Citi Foundation, Hyundai, MetLife, Hewlett-Packard Enterprise a Raiffeisenbank. JA Czech je součástí JA Europe.  Více informací o JA Czech naleznete na www.jaczech.cz.

O filantropii a sociálních inovacích v AT&T

AT&T se zavazuje podporovat vzdělávání, posilovat komunity a zdokonalovat kvalitu života. Díky těmto aktivitám má firma dlouholetou tradici investování do vzdělávacích projektů, propagování vzdělávacího a ekonomického úsilí nebo řešení komunitních potřeb. AT&T Aspire je původní firemní filantropická iniciativa podporující inovace ve vzdělávání díky rozmanitým zdrojům zaměřená na podporu financování, technologií, firemního dobrovolnictví a mentoringu. Díky projektu Aspire společnost překročila hranici 250 milionů dolarů v rámci plánu investování 350 milionů dolarů do vzdělání v období let 2008 – 2017.

Zdroj fotografií: JA Czech

Přidáno: 11.10.2016, Zdroj: JA Czech Autor: JA Czech

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si