Sparta u ostravských fanoušků vyvolává vášně, střížkovskou Bohemku fanoušci pohřbili

V nedělním utkání přivítá FC Baník Ostrava tým, který u jeho fanoušků vyvolává největší vášně – je jím AC Sparta Praha, vyplývá z exkluzivního šetření společnosti STEM/MARK zaměřeného na nejvyšší českou fotbalovou soutěž. Výzkum rovněž ukázal, že fotbaloví fanoušci si po sérii skandálů přejí sestup střížkovské Bohemky.

STEM/MARK se ve svém dlouhodobém výzkumu zaměřil na výzkum oblíbenosti fotbalových klubů. Fotbalovým klubem, kterému nejvíce fanoušků přeje zisk titulu je AC Sparta Praha, které fandí 23 % fanoušků fotbalu. V těsném závěsu se drží druhý pražský klub SK Slavia Praha, kterému fandí 21 %  fotbalových fanoušků. Třetí místo s 14 % patří FC Baníku Ostrava a čtvrté místo v oblíbenosti pak 1. FC Brno s 7 % fanoušků. První pětku uzavírá pražský vršovický klub Bohemians 1905 s 6 % podporovatelů.

Rivalita mezi fanoušky Baníku a Sparty není oboustranná

V nedělním šlágru ligového kola na ostravské půdě přivítají ostravští fanoušci klub, ke kterému mají největší antipatie. Podle zjištění STEM/MARK si 33 % fanoušků Baníku přeje sestup Sparty do nižší ligy. Rivalita mezi Baníkem a Spartou však není stejná na obou stranách: pouze 7 % fanoušků Sparty si přeje sestup Baníku do nižší ligy. Sparťanští fanoušci si přejí sestup jednak svého tradičního rivala Slavie – 23 %, ale především dalšího pražského klubu, který v poslední době zažil sérii skandálů: sestup FC Bohemians Praha (Střížkov) si přeje 32 % sparťanských fanoušků.

Po sérii afér si fanoušci přejí sestup střížkovské Bohemky

Antipatie všech fanoušků fotbalu k pražskému klubu FC Bohemians Praha (Střížkov) prošly v poslední době dramatickou změnou. Nepříliš oblíbený fotbalový klub si po sérii skandálů výrazně zhoršil už tak špatnou pozici. Výzkum STEM/MARK proběhl ve třech vlnách, které zachytily vývoj afér okolo FC Bohemians Praha (Střížkov). Podle březnového výzkumu, který proběhl před zveřejněním kauzy o údajném úplatku fotbalistů střížkovské Bohemky, si 22 % českých fotbalových fanoušků přálo sestup střížkovského klubu. Ve výzkumu, který proběhl na začátku dubna, tedy již po medializaci údajného úplatku, si sestup střížkovské Bohemky přálo 36 % fanoušků. Třetí vlna výzkumu, která proběhla v polovině dubna, tedy v týdnu po kontumovaném zápase mezi Bohemians 1905 a FC Bohemians Praha (Střížkov), ukázala, že sestup střížkovské Bohemky si přeje celých 45 % fanoušků fotbalu. (Více v grafu na konci TZ)

Zájem o českou první ligu u mužů a žen

Dále z výzkumu společnosti STEM/MARK vyplynulo, že 32 % lidí sleduje českou nejvyšší fotbalovou soutěž. Zájem o fotbalovou ligu mají především muži, kterých se zajímá o fotbalovou ligu 46 %. U žen je zájem menší, ligu sleduje 17 % dotázaných.

Informace o metodologii výzkumu

Výzkum byl proveden na online panelu prostřednictvím internetového dotazování na vzorku 1540 respondentů ve třech vlnách. Za pomoci kvótního a náhodného výběru respondentů podle pohlaví, vzdělání, věku a regionu reprezentuje výsledný soubor obecnou populaci ve věku 15 až 59 let.O společnosti STEM/MARK

Společnost STEM/MARK působí na českém trhu od roku 1994. Jsme jednou z vedoucích společností pro marketingový výzkum na českém trhu. poskytujeme služby na vysoké profesionální úrovni, prověřené na několika úrovních společnosti, nezávislými orgány české asociace agentur pro výzkum trhu SIMAR a v souladu se standardy světové profesní organizace ESOMAR.

Věnujeme se  kvantitativním i kvalitativním metodám v oblasti marketingového výzkumu, analýz trhu, výzkumu médií a speciálních marketingových studií i poradenství. Vyvinuli jsme své vlastní postupy a výzkumné produkty založené na dlouholeté zkušenosti a cílených experimentech financovaných z vlastních zdrojů.

Přidáno: 30.04.2010, Zdroj: STEM/MARK

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.