Španělština pro pokročilé – základy dnes nestačí

Žijeme v době, kdy není problém získat základní znalosti španělského jazyka na mnoha středních školách. Mnohým lidem ale hlubší znalosti jazyka přijdou vhod nejen kvůli cestování. Španělština totiž začíná být dobře oceňována i na trhu práce.

Umíte španělsky „un poco“ a nestačí vám to? Zkuste se zlepšit v kurzech španělštiny pro pokročilé. „V porovnání s loňským rokem evidujeme sedmdesátiprocentní nárůst počtu studentů u veřejnostních kurzů španělštiny, především u začátečníků a mírně pokročilých,“ uvádí manažerka jazykové školy Caledonian School Maya Kopecká. Podle údajů zmíněné vzdělávací instituce je o španělštinu dvakrát vyšší zájem než o studium spřízněné francouzštiny. Podle marketingové manažerky jazykové školy Akcent Hedy Elstnerové nejsou rozdíly mezi zájmem o francouzštinu a španělštinu tak patrné. Do kurzů těchto jazyků chodí zhruba stejný počte studentů, uvádí Elstnerová.

Veřejné skupinové kurzy španělštiny pro pokročilé pořádané pražskými jazykovými školami:

Jazyková škola
Pokročilostní úroveň
Počet hodin za týden
Cena za semestr kurzu
Adresa
Akcent mírně
2 x 2 hodiny
8282 Kč www.akcent.cz
Caledonian School mírně / středně / pokročilí
2 x 2 hodiny
7980 Kč www.caledonianschool.cz
Dana Čepková
všechny
závisí na dohodě
závisí na dohodě www.revolucni.com
Instituto Cervantes všechny
1 x 4 nebo 2 x 2 hodiny
5760 Kč / 7200 Kč praga.cervantes.es
JS Agency
-
1 x 2 hodiny
2800 Kč www.jazykovaskola.cz
Lexis
mírně / středně
1 x 2 hodiny
3990 Kč www.lexis.cz
Lingua Viva mírně / středně / pokročilí
2 x 2 hodiny
6990 Kč www.linguaviva.cz
Presto
mírně
1 x 2 hodiny
2856 Kč až 3096 Kč www.presto-skola.cz
Tau College
-
1 x 2 / 2 x 2 hodiny
4800 Kč / 9600 Kč www.taucollege.zde.cz
The Language House
-
1 x 2 / 2 x 2 hodiny
3180 / 5100 Kč www.thelanguagehouse.cz

Článek vznikl v rámci projektu Futura financovaného Evropským sociálním fondem, Českou republikou a hlavním městem Praha. Projekt realizuje Respekt Institut, o.p.s.

Přidáno: 07.05.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.