Soutěž Ytong určená pro studenty středních škol má vítěze

Již šestý ročník soutěže o nejlepší projekt rodinného či bytového domu s využitím systému Ytong, určené pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních průmyslových škol se zaměřením na oblast stavebnictví, odstartoval v září 2011 a 15. června byl zakončen celostátním kolem a předáním cen v Písku.

Cílem soutěže je pomoci budoucím stavitelům a projektantům z řad středoškolských studentů využít teoretických znalostí v praktickém návrhu a nechat je nahlédnout pod pokličku práce v projektových kancelářích,“ uvedla Ing. Kateřina Kořenková ze společnosti Xella. V rámci soutěže si studenti otestovali svou dovednost a kreativitu v přípravě a následné vizualizaci projektu bytového či rodinného domu.

Z regionálních kol postoupilo do celostátního devět škol, které soutěžily celkem s dvanácti projekty. Odborná porota ve složení Ing. arch. Vladimír Krajíc (architekt), Ing. Alena Fikejzová (projektantka), Michal Přívětivý (technický poradce Xella CZ) a Ing. Kateřina Kořenková (marketingová specialistka Xella CZ) nakonec vybrala tyto tři vítězné práce:

Na 1. místě se umístila Martina Marčanová ze SPŠ stavební v Opavě, která porotu zaujala především velice komplexním návrhem a vysokou úrovní zpracování včetně detailů a zvládnutého měřítka domu vzhledem k jeho využití.

2. místo obsadil Jiří Příhoda ze SPŠS ve Valašském Meziříčí, u něhož porota kladně hodnotila především dobré zvládnutí komplikovaného zadání jak po konstrukční, tak i architektonické stránce.

3. místo získal Michal Horák ze SOŠ a SOU v Písku. Jeho návrh vyniká velkým množstvím detailní ruční práce včetně trojrozměrného modelu a také tím, že skvěle vyhovuje zadání, kterým bylo navrhnout nízkoenergetický dům.
Tyto tři nejlepší projekty získaly zajímavé věcné ceny a celkový vítěz pak „Den plný překvapení“ pro sebe a svoji třídu. Další – tentokrát už sedmý ročník soutěže Ytong odstartuje v září 2012. Více informací na www.ytong.cz.

Nadnárodní koncern Xella International, působící ve 32 zemích Evropy, Ameriky a Asie, je v České republice reprezentován společností Xella CZ, s.r.o. Xella u nás zastupuje jak proslulou značku pórobetonu YTONG, tak i sortiment akustických vápenopískových tvárnic Silka a minerálních tepelněizolačních desek Ytong Multipor. Výrobky značky YTONG jsou na našem trhu velmi dobře známé a oblíbené, představují synonymum mezinárodního stylu, který je moderní a inovativní.

Přidáno: 22.06.2012, Zdroj: Ytong

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.