Soutěž: Sport pro všechny

British Council

Zapojte se do foto soutěže na téma Olympijských a Paralympijských her v Londýně. Soutěž pod názvem “Sport pro všechny” organizuje British Council ve spolupráci s Britským velvyslanectvím a Britskou obchodní komorou v Praze. Soutěž je určena studentům středních škol v České republice. Úlohou je vyfotit lidi při sportu, který spojuje, bez ohledu na věk, barvu pleti, pohlaví nebo národnost.

Nejlepší fotografie vybere odborná porota ve složení: Sian MacLeod, britská velvyslankyně v ČR, Kateřina Emmons, sportovní střelkyně a olympijská medailistka, Jan Povýšil, plavec a paralympijský medailista, Jana Žantovská, nezávislá profesionální fotografka a manželka velvyslance ČR ve Velké Británii.

Na výherce čekají atraktivní ceny v podobě iPadu, digitálního fotoaparátu, iPodu a další. Nejkreativnější fotografie budou prezentovány na výstavě v březnu 2012.

Uzávěrka soutěže je 20.12.

Více podrobností o soutěži naleznete na www.britishcouncil.org.

Pro učitele: Zahrňte fotosoutěž do hodiny angličtiny! Dobrým zdrojem může být i speciální stránka o angličtině a Olympiádě: learnenglish.britishcouncil.org. British Council rovněž připravil tematickou stránku pro učitele www.teachingenglish.org.uk.

Přidáno: 09.12.2011, Zdroj: British Council

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…