Soutěž o nejlepšího učitele angličtiny zná své vítěze

logo

Praha, 27. března 2012 – Dnes byly Nadačním fondem Prague Post v Americkém centru v Praze vyhlášeny výsledky celostátní soutěže O nejlepšího učitele angličtiny za rok 2011. Ze všech přihlášených nakonec odborná porota vybrala tři pedagožky: Helenu Pálenskou a Soňu Morávkovou z Prahy a Petru Plíhalovou z České Lípy. Soutěž se konala již počtvrté, i letos ve spolupráci s jazykovou společností Wattsenglish.

Hodnotilo se podle přísných kritérií

Všichni přihlášení pedagogové prošli náročným výběrem. Členové odborné komise se účastnili výuky hodin angličtiny, kde osobně hodnotili práci učitelů dle jimi vytvořené metodiky. Jedním z nových požadavků byla letos videonahrávka z hodiny jako součást registrace do soutěže. „Pomocí videonahrávek jsme měli možnost velmi dobře porovnat a posoudit metody a postupy, které učitelé používají,“ vysvětluje Marek Kadlec, jeden z členů poroty a ředitel společnosti Wattsenglish. „Navíc vidíme i reakce dětí a účinnost daných nápadů.

Učitelé byli do soutěže nominováni svými studenty, kolegy či řediteli škol. Jednou z podmínek registrace byl letos nově i doporučující dopis od žáků. „Hodnocení přímo žáků má pro tento účel nejvyšší výpovědní hodnotu,“ řekla Šimona Müllerová, koordinátorka Nadačního fondu Prague Post.

Základ je komunikace

Petra Plíhalová, oceněná učitelka ze ZŠ a MŠ Klíč z České Lípy, vidí základ svého pedagogického úspěchu v otevřené a přirozené komunikaci: „Musíme si jako učitelé uvědomit, že děti neučíme jen slovíčka a gramatiku, ale celý jazyk a komunikaci. Využívám proto různých her, interaktivní tabuli, pohyb. A hlavně – s dětmi mluvím v hodinách jen anglicky, aby se naučily komunikovat bezprostředně.“

Nejlepší rodilá mluvčí

V rámci soutěže O nejlepšího učitele angličtiny proběhla i anketa o nejoblíbenějšího rodilého mluvčího Wattsenglish. Těch již působí v mateřských a základních školách po celé republice více než 40. V této soutěži obhájila své prvenství z minulého roku Američanka Jessica Gibbs, která učí na MŠ a ZŠ v Karlovarském kraji.

Oceněné pedagožky, které získaly titul The Best Teacher of English 2011:

Soňa Morávková, ZŠ a MŠ Angel, Praha

Petra Plíhalová, ZŠ a MŠ Klíč Česká, Lípa

Helena Pálenská, ZŠ a MŠ Hanspaulka, Praha

Přidáno: 28.03.2012, Zdroj: Wattsenglish Ltd.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.