Soutěž o nejlepšího manažera světa začala

Do letošního 11. ročníku největší manažerské soutěže světa Global Management Challenge se v České republice přihlásilo 290 účastníků (převážně studentů vysokých škol), kteří vytvořili 64 soutěžních týmů. V úterý 31. 1. bylo národní kolo této mezinárodní soutěže slavnostně zahájeno v reprezentativních prostorách pražského Grand Hotelu Bohemia.

Klání, do něhož se jen v České republice letos zapojilo celkem 64 týmů z 13 státních a 3 soukromých vysokých škol, prověří nejen kvalitu, ale i komplexnost teoretických a praktických manažerských dovedností všech soutěžících. Do finále českého kola se v březnu letošního roku probojuje nejlepších 8 týmů, z něhož vyjde vítěz, který poletí Českou republiku reprezentovat na světové finále do ukrajinského Kyjeva.

Global Management Challenge (GMC) učí soutěžící nést důsledky svých rozhodnutí. Jen na nich totiž záleží, zda virtuální firma, kterou řídí, uspěje na vybraných trzích. Simulace modelu virtuálního trhu, který pracuje na základě speciálně vyvinutého softwaru, je navíc velmi blízká realitě. Vítězem národního finále se stane ten, kdo úspěšně projde všemi třemi koly a na základě zisku dosáhne ve stanoveném časovém termínu nejvyšší ceny za akcii a nejlepšího postavení své společnosti na trhu.

Letošní ročník má nového pořadatele, jímž se stala Vysoká škola finanční a správní, která do soutěže vyslala vlastní týmy a věnovala hlavní cenu, bezplatné studium MBA. „GMC je studentská týmová soutěž, která podporuje schopnost spolupracovat, ekonomické myšlení, rychlý úsudek i zodpovědnost za vlastní rozhodnutí. To všechno se naše univerzita snaží svým studentům dlouhodobě předávat. Když jsme získali možnost ji v České republice a na Slovensku organizovat, neváhali jsme a nabídku přijali,“ řekl Petr Budinský, prorektor VŠFS.

Jednou z hlavních předností soutěže je spolupráce studentů s prestižními firmami. Ty se do projektu zapojují nejen jako partneři, ale i jako patroni podporující své týmy. Firmy poskytují soutěžícím odbornou pomoc a zasvěcují je do principů řízení společnosti. Samotná rozhodnutí jsou ale plně na studentech.

S našimi interními trenéry jsme pro týmy soutěžící pod patronací Seznam.cz připravili půldenní workshopy, na kterých představíme agilní metodu vývoje SCRUM, kterou ve společnosti používáme. Dále podpoříme jejich týmovou spolupráci, procesní řízení i práci pod stresem. Podobně jsme připravovali i náš loňský vítězný tým před světovým finále v čínském Macau, kde se umístil na skvělém třetím místě,“ popsal David Koláček, manažer vzdělávání Seznam.cz.

Generálními partnery jsou společnosti Seznam.cz a OVB Allfinanz. Dalšími partnery nebo patrony týmů jsou prestižní organizace jako J&T, Deloitte, Raiffeisenbank, Kooperativa, CFO, Zlatá koruna, CZC.CZ, studentská organizace AIESEC nebo pracovní server Spráce.cz. „Partnerství soutěže je logickým vyústěním spolupráce s VŠFS. Jsme přesvědčeni, že podporovat vzdělání a v tomto případě i ekonomické soutěže má smysl,“ vysvětlil Michal Knapp, generální ředitel a předseda představenstva OVB Allfinanz.

Více informací naleznete na www.czechgmc.cz nebo v reportáži ze slavnostního zahájení.

Přidáno: 15.02.2012, Zdroj: Vysoká škola finanční a správní, o.p.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.