Soukromá vysoká škola s dlouholetou tradicí

Na trhu českých soukromých vysokých škol působí čtyři desítky soukromých vysokých škol a univerzit.  Bankovní institut vysoká škola (BIVŠ), která nabízí ekonomické vzdělání a výzkum na vysoké úrovni, je jednou z nejdéle působících soukromých vysokých škol v České republice. Více než 400 vysokoškolských pedagogů a 5500 studentů se podílí na budování kvalitního pedagogicko výzkumného zázemí vysoké školy.

Na otázky týkající se oborů a možnosti studia na Bankovním institutu vysoké škole pro akademický rok 2010/2011 odpovídá marketingový manager BIVŠ Ing. Jiří Rotschedl:

Co nabízíte zájemcům o studium?

Nabídka oborů se odvíjí dle potřeb finančního, bankovního a podnikatelského prostředí. Studenti si mohou vybrat z 11 studijních oborů zaměřených na bankovní sféru, ale také na ekonomiku a management, informační technologie, oceňování majetku, veřejnou správu a EU, pojišťovnictví či právo. K netradičním oborům se řadí Ekonomika a management zdravotních a sociálních služeb nebo Bankovní management, vyučovaný v češtině, angličtině nebo ruštině. Od loňského akademického roku  nabízíme i výuku golfové hry, pro kterou jsme v sídle naší školy pořídili simulátor. Nabídku konkrétních oborů a dalších informací o studiu naleznete na www.bivs.cz.

Jaké je uplatnění pro absolventy vaší školy v praxi?

Na naší škole, tak jako i na ostatních soukromých vysokých školách se studenti připravují především do praxe. Chceme, aby absolventi odcházeli vybaveni potřebnými znalostmi pro zaměstnavatele. Součástí naší strategie je i uplatnitelnost našich studentů na mezinárodním trhu práce. Téměř všichni absolventi v době, kdy skládají státní zkoušky již pracují. Pomáháme studentům hledat práci spoluprácí s personálními agenturami, které nám pravidelně zasílají inzeráty pracovních nabídek. Ty zveřejňujeme na webu školy, facebooku a dalších informačních portálech. Absolventi najdou uplatnění v oblastech bankovnictví, podnikatelské sféře, veřejné správě a oblasti práva. Jsme školou, která má přibližně polovinu zahraničních a polovinu českých studentů. Dalo by se říci, že se jedná o nepřímý důkaz toho, že naši absolventi mají výborné uplatnění i na zahraničních trzích práce, zejména pak na Slovensku, Maďarsku v celé výhodní a západní Evropě.

Jaké má váš institut zázemí?

Bankovní institut vysoká škola se v roce 2008 přestěhovala do nové budovy. Studentům tak jsme schopni zajistit pod jednou střechou stravování, knihovnu, studovnu, moderně vybavené učebny. Škola je bezbariérová a i tělesně hendikepovaní studenti mají u nás 50% slevu na školném. Kromě toho se zde nachází moderní aula, bar, fitcentrum a jak jsem se již zmínil golfový simulátor. Na základě ohlasů jsou naší studenti se zázemím velmi spokojeni, což je našim prvořadým cílem.  Každoročně také připravujeme pro studenty řadu motivačních programů. V současné době probíhá například akce „Studuj a vyhraj rok zdarma!“ či „Soutěž o nejlepší studentskou práci“. Velice oblíbené jsou také studentské party „BIVŠ PARTY“. Ta letošní se konala 21. května v sídle školy. Součástí programu bylo vyhlášení ankety „Pedagog Planety vzdělání“, kterou jsme uspořádali v březnu letošního roku a pokřtění školního časopisu, který od ledna vychází v nové grafické podobě

Přidáno: 11.06.2010, Zdroj: Bankovní institut vysoká škola, a.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.