Snaha o překonání českého rekordu na PEF MENDELU

Překonat čtyři roky starý český rekord v objetí fakulty si dali za cíl studenti Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně (PEF) včera, 11. 4. 2012, a zároveň tak projevit sympatie ke své fakultě. Tento rekord se sice překonat nepodařilo, obejmout fakultu však ano.

Rekord v počtu 453 studentů objímajících společně svou školu byl ustanoven v Nové Pace, k překonání tohoto počtu studentům PEF včera ještě chybělo. Do objímání fakulty se zapojilo přesně 248 studentů PEF. Tento počet však postačil k tomu, aby objali celou budovu Q, kde PEF sídlí.

Naším cílem bylo vyjádřit sympatie k naší fakultě. Studujeme zde rádi, tak nás napadlo to dát touto cestou najevo“, uvedla Veronika Čačková, vedoucí šestičlenného studentského organizačního týmu. První myšlenka zrealizovat tento projekt vznikla během studia předmětu Propagace a média (PAM). „Nechceme, aby studentské projekty zůstali pouze na papíře“, vysvětluje Ing. Jana Turčínková, Ph.D., garantka předmětu PAM. „Studenti dostávají pouze obecnější zadání semestrálních projektů a jejich konkrétní naplnění a nápady však závisí na jejich schopnostech je úspěšně realizovat“, dodává Turčínková.

Všem účastníkům bylo při registraci změřeno také jejich rozpětí paží. Rekord v počtu objímajících se sice nepodařilo překonat, ale byl zřejmě vytvořen rekord v nejmladším objímajícím, neboť se zapojila i jedna z vyučujících, toho času na mateřské dovolené, se svým 6týdenním dítětem. Kromě samotného objímání byl pro účastníky připraven doprovodný program složený z řady her a soutěží. Akce se setkala s velkým ohlasem. V příštím roce se studenti opět pokusí o překonání rekordu.

Objímání PEF MENDELU v Brně 11. 4. 2012

  • Objímání se zúčastnilo 248 studentů
  • Průměrné rozpětí paží: 157,5 cm
  • Nejmenší rozpětí paží: 62 cm
  • Největší rozpětí paží: 210 cm
  • Celkově objato 384,34 m
Přidáno: 12.04.2012, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.