Slovensko zachráněno!

V neděli 24. 6. The Tap Tap představili Slovensku nejen hymnu proti konci světa “Konec světa – zrušeno“, ale také další hity kapely. Zazněla i žhavá novinka - kultovní píseň Richarda Müllera „Po schodoch“. Spolu s kapelou vystoupili také Dara Rolins a Dan Bárta.

Kapela hlásí: „Mise splněna! Naučili jsme roztančené slovenské publikum zpívat hymnu proti konci světa“. Nedělní podvečer v bratislavském letním pavilonu SNG se totiž nesl v duchu na letošek ohlášeného konce mayského kalendáře. Jednou z hvězd koncertu byla československá zpěvačka Dara Rolins, která si znovu, po mnoha letech, zazpívala song, již zaniklé kapely Sexy dancers „Slim Jim“. V této písni samozřejmě nesměl chybět ani Dan Bárta.

Zlatým hřebem večera byla pecka Richarda Müllera „Po schodoch“. Richard Müller se sice ze zdravotních důvodů bohužel nemohl koncertu zúčastnit, ale v jeho nesmrtelné písni ho zdatně zastoupili frontman kapely The Tap Tap Jirka Holzmann a Dan Bárta. Ke kapele se přidala nejen Dara Rolins - nakonec sborově zpívalo celé publikum. V podání The Tap Tap získala tato píseň nový a zcela nečekaný rozměr společného odhodlání k překonávání bariér. Koncert uspořádalo České centrum v Bratislavě ve spolupráci se Staropramenem a záštitu nad ním převzala starostka městské části Staré mesto – Bratislava, paní PhDr. Tatiana Rosová.

Hosté koncertu, zástupci Českého centra, Staropramenu a paní starostka nám odpovídali:

Starostka městské části Bratislava – Staré Město, PhDr. Tatiana Rosová

Podpoříte nějak velkou benefiční akci Koncert proti konci světa, například tím, že se naučíte píseň Konec světa – zrušeno?

"Já musím říct, že písničku už trochu umím, měla jsem možnost ji slyšet už na tiskové konferenci a je tak chytlavá, že ji určitě budu za chvilku umět celou. V průběhu písničky jsem přemýšlela, proč jen Praha, Brno a Ostrava a myslím, že určitě vymyslíme něco, čím bychom k té záchraně světa také trochu přispěli."

Ředitelka Českého centra, paní PhDr. Jana Burianová

Splnila tato akce vaše očekávání?

"Koncert byl úžasný, takže očekávání tato akce splnila určitě. Jen mě trochu mrzelo, že jsem musela sedět v první řadě a nemohla jsem být trochu dál, abych mohla tančit."

Dara Rolins

Chtěla byste si do budoucna s kapelou The Tap Tap zazpívat třeba nějakou vaší písničku?

"Moc mě potěšilo, že jsem byla k tomuto příjemnému počinu přizvaná, skrze mého kamaráda Dana Bártu. Přijdu kdykoliv mě kapela opět pozve a pokud se ještě k tomu společně naučíme nějakou moji písničku, tak budu moc ráda."

Ředitel Staropramen - Slovakia s. r. o., Zdeněk Prajs

Staropramen se účastní spousty koncertů a festivalů, jak se Vám líbil právě tento? A myslíte si, že hudba může zachránit svět?

"Koncert byl podle mě skvělý a objektivně srovnatelný s velkými akcemi, kterých se účastníme, jako například Rock for people v Čechách nebo Topfest na Slovensku. No, a jestli může hudba zachránit svět? Já doufám, že ano a že k tomu kapela The Tap Tap velkou měrou přispěje."

Kapela The Tap Tap

The Tap Tap (www.thetaptap.cz) je kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu, kterou v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupují na velkých i menších českých festivalech, zahrají si například i na firemních večírcích a také díky spolupráci s Českými centry vyráží do zahraničí (Madrid, Varšava, Brusel, Lucembursko). Mezi poslední velké úspěchy patří například nové CD „Párty Na Kolečkách“, nebo již podruhé vyprodaný mikulášský koncert ve Státní opeře, vysílaný v přímém přenosu na ČT1. Osvětový klip "Řiditel autobusu" získal 1. cenu poroty i diváků v soutěži Zlatá pecka a 2. místo v soutěži Louskáček 2012. V současné době se The Tap Tap připravuje na vystoupení v rámci doprovodného programu letních olympijských her v Londýně a na celostátní benefiční akci a happening s názvem "Koncert proti konci světa".

Přidáno: 27.06.2012, Zdroj: The Tap Tap

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.