S Evropským ekonomickým řidičákem projedete bezpečně krizí i v České republice

Od letošního února vznikla možnost si udělat Evropský ekonomický řidičák EBC*L (European Business Competence Licence) také i v České republice. Helena Hradílková a Marián Bradáč jsou nyní prvními v republice, kteří disponují touto kvalifikací, uznávanou ve více než 27 zemích a mají plné právo pyšnit se hned dvakrát: jednak tímto certifikátem, dokazujícím jejich znalosti z oblasti podnikové ekonomiky, ale také svými jazykovými znalostmi, protože jej navíc na Österreich Institutu Brno skládali v německém jazyce.

Jak se správně čte bilance, proč je při zakládání podniku důležitá správná volba právní formy a co vše se skrývá pod pojmem Cash flows – z výběru témat uvedených v mezinárodně standardizovaném EBC*L-katalogu vzdělávacích cílů jasně vyplývá: Evropský hospodářský řidičák potvrzuje právě ty základní znalosti z oblasti podnikové ekonomiky, bez kterých se lze jen těžko v běžné ekonomické praxi obejít. Tato v celém světě jednotná zkouška vychází vstříc požadavkům na mezinárodní vzdělávací standardy, vyjmenovává výhody Victor Mihalic, vedoucí mezinárodního centra EBC*L v Rakousku. „Ty jsou pak dále vymezeny mezinárodními certifikáty a přináší tak svým absolventům značné výhody v jejich dalším uplatnění na pracovním trhu", tolik Mihalic.

EBC*L v němčině

Také Helena Hradílková a Marián Bradáč si od této další kvalifikace slibují, že právě v době krize jim přinese nemalé výhody. EBC*LTím spíše, že tuto zkoušku zvládli nikoliv ve své mateřštině, ale právě v němčině. „Je super, že má člověk možnost v rámci přípravného kurzu na certifikát EBC*L, který nabízí Österreich Institut Brno, získat nejen odborné vědomosti pro složení zkoušky, ale defakto si i navíc zlepšit své jazykové znalosti", dodává Marián Bradáč. Velmi pohodné je, že máte možnost na konci tohoto kurzu skládat zkoušku přímo na Österreich Institutu Brno.

Pouhé čtyři roky trvalo, než se Evropský ekonomický řidičák EBC*L v Evropě stal uzávaným standardem pro vzdělávání v oblasti podnikové ekonomiky. Své zastoupení má ve více než 27 evropských zemích a zkoušku je možné absolvovat v 19 jazycích. Na systému certifikace EBC*L staví mimo jiné i renomované firmy jako je  T-Mobile, Siemens, Trenkwalder, Uniqa či Wella.

Nejbližší přípravný kurz v němčině začíná na Österreich Institutu Brno
v pátek 17. dubna 2009.

Dotazy & Informace:
Österreich Institut Brno - Sandra Dudek - Tel.: +420/549 241 991 - Mail: dudek@oei.cz - www.oei.cz

Přidáno: 08.04.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.