Šest českých univerzit se úspěšně prezentovalo v rámci světového veletrhu v americkém St. Louis

Zástupci šesti českých univerzit se zúčastnili 65. ročníku veletrhu a konference NAFSA, který se uskutečnil v St. Louis v americkém státě Missouri od 26. do 31. května 2013. Veletrh byl již tradičně pořádán mezinárodní asociací NAFSA: Association of International Educators a letos nesl téma „Ideals and Impact in International Education“.

České vysoké školy měly možnost prezentace v rámci společného stánku, který zaštiťovala iniciativa „Study in the Czech Republic“ jež je zajišťována Domem zahraničních služeb/Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy (DZS/NAEP).
Na stánku byli k zastižení zástupci Českého vysokého učení technického, Masarykovy univerzity, Univerzity Palackého v Olomouci, Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Vysoké školy ekonomické. Obsazení stánku doplňovali také zástupci DZS/NAEP, kteří poskytovali všeobecné informace o českém vysokém školství a možnostech studia v České republice.

Zástupci českých univerzit svou účast na veletrhu hodnotí velmi kladně a kvitují především výhody osobního setkání při komunikaci jak s partnery stávajícími, tak s partnery potenciálními, se kterými konzultovali možnosti navázání spolupráce. Vysoké pracovní nasazení zástupců jednotlivých univerzit a navázání spolupráce nejen s americkými partnery potvrzuje i Ing. Volfgang Melecký, Ph.D., zástupce Českého vysokého učení technického: „Hlavní aktivitou byly schůzky se stávajícími a novými potenciálními partnery ČVUT, především ze zámořských destinací (Korea, Čína, Japonsko, Tchaj-wan, Singapur, Kanada, Mexiko, Austrálie, Nový Zéland). Se stávajícími partnerskými institucemi byly dohodnuty a upřesněny podmínky pro výměny studentů a pedagogů, se dvěma novými partnery byly připraveny smlouvy o spolupráci… Dále byly navázány užitečné kontakty s náborovými a zprostředkujícími organizacemi, působícími v asijských zemích, zejména v Indii, a na území bývalého Sovětského svazu.“

Letošního ročníku veletrhu NAFSA se zúčastnilo na 8 400 zástupců z více než 90 zemí. Další ročník je plánován na konec května roku 2014 a uskuteční se v San Diegu v Kalifornii, USA.
Fotografie z veletrhu jsou k dispozici na studyincz.rajce.idnes.cz.

Přidáno: 09.07.2013, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.