Šest českých univerzit se bude prezentovat na vysokoškolském veletrhu v americkém San Diegu

Představitelé šesti českých vysokých škol budou na konci května prezentovat nabídku svých studijních programů a navazovat nové kontakty na největším světovém veletrhu věnovaném vysokoškolskému studiu pro profesionály z oboru. V neděli 25. května 2014 začíná v americkém San Diegu šestidenní veletrh a konference NAFSA. Očekávaná účast je téměř 9 000 pracovníků z různých oblastí mezinárodního vzdělávání a 400 vystavovatelů z celého světa. Pořadatelem setkání je americké sdružení NAFSA: Association of International Educators, jehož cílem je podpora a rozvoj mezinárodních vzdělávacích výměn v USA.

Na letošní, již 66. ročník konference a veletrhu NAFSA, vysílá své reprezentanty šest českých vysokých škol, tj. České vysoké učení technické v Praze, Masarykova univerzita, Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze, University of New York in Prague, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava a Vysoká škola ekonomická v Praze. Školy se budou prezentovat na společném stánku pod hlavičkou iniciativy Study in the Czech Republic. Možnost účasti na společném stánku již pošesté organizuje Dům zahraniční spolupráce s finanční podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Konference NAFSA poskytuje celou řadu vzdělávacích produktů pro odborníky na mezinárodní vzdělávání v různých oborech. Konference si klade za cíl rozvíjet znalosti, dovednosti a strategie potřebné ke zkvalitnění vysokoškolských vzdělávacích institucí. Velkým přínosem pro zúčastněné zástupce tedy bude možnost načerpání inspirace a získání aktuálních informací z oblasti vysokoškolského vzdělávání. V rámci veletrhu mají školy také možnost setkat se s kolegy z celého světa díky možnosti naplánovat si osobní schůzky s potencionálními i stávajícími partnery, které vedou k nastavování nových možností spolupráce stejně tak, jako k řešení detailů spolupráce dosavadní. Právě získávání nových a posilování stávajících kontaktů je dalším důvodem, proč se vysoké školy podobných světových akcí účastní.

Účastníci konference a veletrhu NAFSA mohou v rámci své registrace využít široké nabídky workshopů, prezentací a seminářů zaměřených na aktuální trendy a témata z oblasti mezinárodního vysokoškolského vzdělávání.

Jelikož počet studentů zajímajících se o studium v zahraničí každoročně rapidně narůstá, akce jako veletrh a konference NAFSA dokazují, že vzdělávání v zahraničí se stalo velkým globálním odvětvím, kde o přízeň zahraničních studentů mezi sebou soutěží nejen jednotlivé vysokoškolské instituce, ale také jednotlivé země, které studenty přijímají. České vysoké školy si svou účastí na veletrhu a konferenci NAFSA bezpochyby zvyšují svou konkurenceschopnost!

Více informací

NAFSA 2014 Annual Conference & Expo www.nafsa.org/sandiego

Dům zahraniční spolupráce www.dzs.cz

Study in the Czech Republic www.studyin.cz

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy www.msmt.cz

Přidáno: 16.05.2014, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…
Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého
Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!
Jak na levné cestování?
Láká tě dobrodružství a vůně dálek, ale bojíš se, že nemáš dost peněz, aby se tvé cestovatelské sny uskutečnily? Chceš si užít parádní léto u moře, v horách nebo vyrazit na prázdninový trip po vlastní ose, ale…
Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…