S češtinou nemusíte bojovat

Už víte, co chcete dělat v životě a se životem? Určitě nejméně od základní školy máte své sny. Možná dychtíte pátrat po ohrožených živočišných druzích deštných pralesů v Amazonii, možná procestovat svět jako pilot osobního letadla, nebo založit tu nejlepší firmu v Evropě.

Ať už vaše cíle leží kdekoli, nějak se začít musí. Výběrem střední školy, dalšího vzdělání, práce pro získání zkušeností, smolením životopisu, který každého zaujme na první pohled. Bohužel vcelku často se to poslední opravdu podaří – ale z úplně jiných důvodů, než si pisatel představoval.

Pokud se vám při představování jedinečnosti své osobnosti a svých schopností zadaří napsat „tímový hráč“, „flexybita a důvěrihodnost“, popřípadě spáchat podobně obludný hřích proti pravopisu rodného jazyka, můžete si být poměrně jistí, že si kolečko přijímacích pohovorů zopakujete někde jinde.

Což je škoda. A úplně zbytečná. Co naplat, znalost pravopisu a gramatiky českého jazyka patří ke vzdělání a těžko se bez nich obejít.
Podobným smutným případům se dá vcelku snadno předejít. Ověřte své znalosti na největší online databázi pravopisných cvičení v ČR a rovnou se podívejte, jestli omyly, kterých se dopouštíte, náhodou nepatří k nejčastějším češtinářským chybám vůbec.

Najdete zde i srozumitelné a záživné vysvětlení pravopisných pravidel – to, co vám ve škole jaksi uniklo, snadno dohoníte!

A nakonec si můžete nově získané či čerstvě připomenuté znalosti ověřit – vedle pravopisných cvičení na vás čekají zvukové diktáty v online podobě.

Učitelům i rodičům pak může přijít vhod jednoduchý export do tisknutelné podoby zdarma.
Nevěříte, že čeština může být zábavná? Vyzkoušejte to!

Přidáno: 07.12.2012, Zdroj: pravopisně.cz Autor: PR článek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si