SAP podporuje zájem o vědu a technické obory prostřednictvím fotbalu

Organizace Science on Stage, evropská síť učitelů oborů STEM (přírodní vědy, technologie, strojírenství a matematika) představila při příležitosti evropského fotbalového šampionátu mezinárodní vzdělávací projekt s názvem „iStage3 – fotbal v přírodovědném vzdělávání“. Prostřednictvím modelových příkladů z prostředí oblíbeného sportu chce přiblížit studentům přírodovědné obory. Společnost SAP podpořila v rámci svých CSR aktivit realizaci celého projektu.

Téměř dva roky pracovalo 20 učitelů z 15 různých zemí na vzdělávacím materiálu s cílem nadchnout studenty pro oblast přírodních věd a techniky. Způsob, jakým toho chtějí dosáhnout, je propojení těchto oborů s jedním z nejoblíbenějších sportů na světě. Připravili proto materiál, který obsahuje 12 komplexních vědeckých úkolů zasazených do fotbalového prostředí. Studenti tak mají například zjistit, jaké parametry by měl splňovat trávník pro potřeby fotbalového hřiště, zkoumají vlastnosti míče nebo analyzují dopad událostí, jako je letošní fotbalové EURO, na životní prostředí.

iStage 3 je přitom již třetím projektem, na kterém organizace Science on Stage a SAP spolupracují. „Technické vzdělání je podle nás jednou z cest rozvoje a posílení konkurenceschopnosti evropských firem, zároveň ale vidíme na pracovním trhu nedostatek odborníků,“ řekl Roman Knap, generální ředitel SAP ČR, a dodal: „jedním z řešení je zatraktivnění a přiblížení technických oborů dnešním středoškolákům, kteří se v následujících letech budou rozhodovat, v jaké oblasti se chtějí dále vzdělávat a s jakým oborem chtějí spojit svou profesní kariéru. Pro SAP je spolupráce se vzdělávacím sektorem jednou z klíčových oblastí, vidíme v ní potenciál pro snížení nedostatku odborníků na trhu. I proto jsme se rozhodli tento projekt podpořit.“

Kromě vzdělávací brožury vznikne také „European STEM League“, soutěž pro učitele z celé Evropy podporující využití principů projektu ve výuce a sdílení zkušeností s dalšími školami a kolegy. Čas na přihlášení do soutěže mají učitelé do konce října. V rámci projektu proběhne také řada seminářů, které pomohou rozšířit myšlenku této aktivity napříč Evropou a připraví učitele na práci se vzdělávacím materiálem. 

Vzdělávací materiál „iStage3 – fotbal ve vědeckém vzdělávání“ si můžete stáhnout zde. Od září bude k dispozici také v češtině.

zdroj fotografií: Science on stage 

 

Přidáno: 14.06.2016, Zdroj: SAP

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…
Jak na levné cestování?
Láká tě dobrodružství a vůně dálek, ale bojíš se, že nemáš dost peněz, aby se tvé cestovatelské sny uskutečnily? Chceš si užít parádní léto u moře, v horách nebo vyrazit na prázdninový trip po vlastní ose, ale…
Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…
Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého
Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!