SAP podporuje zájem o vědu a technické obory prostřednictvím fotbalu

Organizace Science on Stage, evropská síť učitelů oborů STEM (přírodní vědy, technologie, strojírenství a matematika) představila při příležitosti evropského fotbalového šampionátu mezinárodní vzdělávací projekt s názvem „iStage3 – fotbal v přírodovědném vzdělávání“. Prostřednictvím modelových příkladů z prostředí oblíbeného sportu chce přiblížit studentům přírodovědné obory. Společnost SAP podpořila v rámci svých CSR aktivit realizaci celého projektu.

Téměř dva roky pracovalo 20 učitelů z 15 různých zemí na vzdělávacím materiálu s cílem nadchnout studenty pro oblast přírodních věd a techniky. Způsob, jakým toho chtějí dosáhnout, je propojení těchto oborů s jedním z nejoblíbenějších sportů na světě. Připravili proto materiál, který obsahuje 12 komplexních vědeckých úkolů zasazených do fotbalového prostředí. Studenti tak mají například zjistit, jaké parametry by měl splňovat trávník pro potřeby fotbalového hřiště, zkoumají vlastnosti míče nebo analyzují dopad událostí, jako je letošní fotbalové EURO, na životní prostředí.

iStage 3 je přitom již třetím projektem, na kterém organizace Science on Stage a SAP spolupracují. „Technické vzdělání je podle nás jednou z cest rozvoje a posílení konkurenceschopnosti evropských firem, zároveň ale vidíme na pracovním trhu nedostatek odborníků,“ řekl Roman Knap, generální ředitel SAP ČR, a dodal: „jedním z řešení je zatraktivnění a přiblížení technických oborů dnešním středoškolákům, kteří se v následujících letech budou rozhodovat, v jaké oblasti se chtějí dále vzdělávat a s jakým oborem chtějí spojit svou profesní kariéru. Pro SAP je spolupráce se vzdělávacím sektorem jednou z klíčových oblastí, vidíme v ní potenciál pro snížení nedostatku odborníků na trhu. I proto jsme se rozhodli tento projekt podpořit.“

Kromě vzdělávací brožury vznikne také „European STEM League“, soutěž pro učitele z celé Evropy podporující využití principů projektu ve výuce a sdílení zkušeností s dalšími školami a kolegy. Čas na přihlášení do soutěže mají učitelé do konce října. V rámci projektu proběhne také řada seminářů, které pomohou rozšířit myšlenku této aktivity napříč Evropou a připraví učitele na práci se vzdělávacím materiálem. 

Vzdělávací materiál „iStage3 – fotbal ve vědeckém vzdělávání“ si můžete stáhnout zde. Od září bude k dispozici také v češtině.

zdroj fotografií: Science on stage 

 

Přidáno: 14.06.2016, Zdroj: SAP

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…