S hlavou v (oblacích) pejru

Anotace

Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického „vidláka“ přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?…

Když se mi kniha dostala poprvé do ruky, překvapilo mě, jak je tenká, ale už v prvních odstavcích jsem se začla neuvěřitelně bavit.
Styl, jakým Petrusová píše, mě okamžitě nadchl a knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Její humor mě několikrát donutil zasmát se nahlas, nehledě na spolucestující v MHD.

Knížka má vtipný a dynamický, i když na mne až moc romantický příběh směřující k předvídatelnému happy endu. Ale proč ne.

Markéta, svobodná kreativní ředitelka z Prahy, má po cestě na víkend do jižních Čech malou nehodu a je nucena řešit nenadálou situaci - auto bude opravené až po neděli, téměř žádný signál mobilních operátorů, kamarádi posilněni alkoholem ji nevyzvednou a velký, zlý Marvin jakožto Pavel ("vidlák") na obzoru. Prožije s ním dva dny protknuté škádlením, ironickými poznámkami, skvělým sexem a překvapením, ale rozloučí se bez výměny telefonních čísel...

"Vy jste magor." (Markéta)
"Pavel," mrkl na mě. (vidlák)
"To se nevylučuje," ucedila jsem.
(str.23)

Příjemná oddechovka, kdy není třeba hluboce pátrat v ději. Dialogy, rozepsané velmi podrobně, hodnotím na výbornou.

Abych jen nechválila, musím dodat, že na můj vkus je tento titul hooodně přeslazený (úplně se vším, co do červené knihovny patří), povaha Markéty je někdy až trapně pubertální, ale přimhouřila bych oči vzhledem k jejímu stavu a v knize se objevuje dost vulgárních slov. Ne, že by to mně vadilo, ale někomu by se to líbit nemuselo.

Přesto ji vřele doporučuji na pohodové čtení a děkuji nakladatelství Fragment za zaslání recenzního výtisku.

Přidáno: 26.05.2014, Zdroj: Fragment Autor: Zuzana Pokorná

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.