Ruská rapová legenda Detsl vystoupí v Praze

Natolik jsme se soustředili na dovoz americké krve do české země, že zapomínáme na ty, kteří stále existují na východě. Do Prahy má totiž dorazit legenda ruského rapu Detsl.

Mnoho z vás o něm nemusela slyšet, ale nevadí, nepropadejte panice. Pokud znáte P-13, jsme na dobré cestě. Detsl pochází z Moskvy, zrovna vydává novou desku „Mosvegas“ a v Ruské federaci patří mezi průkopníky ruského hip-hopu. Kdybych přeháněl, tak řeknu, že Detsla znají i babičky. Od vydání jeho debutového alba „Kto ty?“ uplynulo již osm let a za tu dobu stihl tento rapper mnohé… Stal se reklamní tváří společnosti Pepsi, získal několik hudebních cen a hlavně – představil rap masovějšímu publiku. Detslovo jméno se může spojovat i s jeho druhým nickem Le Truk, se kterým se prezentuje již od alba „Detsl Aka Le Truk“ z roku 2004. Již 4 roky nevydal žádnou desku, nicméně do alba „Mosvegas“ vložil všechen ten „prozevlený“ čas. A právě skladby z nového počinu, i jeho největší hymny budete moci zřít 2.2. v klubu Retro Music Hall.

Proč jsem se na začátku článku zmiňoval o P-13? Protože DJ, který přijede s Detslem je spjat právě s touto kapelou. Na mixtapu DJ Nik-One „Inteligentnyj Chuligan Vol. 1“ se objevili jak MC Ligalize, tak samotní Danny B a.k.a. Berezin a Molodoy. Když P-13 jeli tour po České Republice, DJ Nik-One stál za gramcemi. Na začátku letošního roku vydal Nik-One mixtape „Poetry Nights“, jejž přiveze do Prahy.

Došlo take i na pražsko-ruského rapera Danny B a.k a. Berezin. Jeho čtrnáct zářezů čítající sólo CD "P13" vychází na labelu Bigg Boss. Materiál se nahrával na třech různých místech; v Ristově studiu Subworx, Trafikově domácím hřišti Star Works a na Jižáku u Tomáše Sochůrka.Na Berezinovím albu kromě solových věci máte také možnost uslyšet i společné tracky, z pražské sceny (Orion, La4, Supercroo), Slovensko zastupuje Čistychov, Polsko - Sokol a Boski z Firmy.Produkci si Berezin objednal pestrou a vzhledem k přítomnosti německých (Mr. Al, Mixam a Bobidzimer), polských (Piero) a slovenských (Abe z H16) jmen se jedná o internacionální tým. Tuzemskou školu pak zastupuje DJ Mike Trafik a Risto s Lukasem Skunkwalkerem.

Na akci vystoupí také Roccaflex Crew, Moses Shaggy, Legion a DJ T-Glock. Program bude navíc doplněn módní přehlídkou luxusních značek Rocawear a Phatfarm, výstavou motocyklů KTM a čerstvým snowboard vidiem Burton. Vstupenky seženeš v síti Ticketstream za 250,- i s poplatky nebo na místě za 300,-. VIP zóna 490,- Kč

Nikita, Bobby / Bbarak.cz

MOSVEGAS
In Music We Trust
Sobota 2.2.2008, start 21:00

Retro Music Hall
Francouzská 4, Praha 2

Live: Detsl a.k.a. Le Truk (Moskva), Berezin (P-13), Moses Shaggy (Egypt), Legion (MCPD)
DJs: Nik-One (Moskva), Roccaflex Crew (Jamajka:), T-Glock (Madagaskar:)
Módní přehlídka luxusních značek Rocawear a Phatfarm
Premiéra snowboard videa Burton
Výstava motocyklů KTM

Předprodej 250,- Kč
Vstupné 300,- Kč
VIP zóna 490,- Kč

 

Přidáno: 28.01.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.