Rozpočet vysokých škol se pro příští rok navýší o 1 miliardu korun

MŠMT ČR

Praha 8. prosince 2010 - Pro rok 2011 bude rozpočet ministerstva školství posílen o 1 miliardu korun. Tyto prostředky půjdou v celé výši do rozpočtu vysokých škol.

Dodatečné navýšení rozpočtu umožnila dobrá ekonomická situace České republiky. „Dohodli jsme se s panem premiérem Nečasem a Českou konferencí rektorů, že tyto finanční prostředky půjdou na posílení rozpočtu vysokých škol,“ uvedl ministr školství Josef Dobeš, který ocenil především spolupráci s premiérem Nečasem. „Je to důkaz toho, že v koalici se plní sliby,“ dodal ministr Dobeš.

Rozpočet vysokých škol na rok 2011 zaznamená i přes uvedené navýšení propad o 1,3 miliardy korun. Chybějící částku v rozpočtu vysokých škol bude ministerstvo školství krýt z prostředků fondů Evropské unie. Tyto peníze posílí kvalitu na vysokých školách a nepůjdou do normativní části rozpočtu.

Přidáno: 08.12.2010, Zdroj: MŠMT ČR Autor: Lucie Kubovičová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.