Rodiče vítáni slaví první stovku škol

EDUinPraha 18. října 2011 – Značku Rodiče vítáni už najdete na dveřích stovky škol v České republice. Nejaktivnější jsou školy v Praze a Jihomoravském kraji, nejméně se o pravidla vstřícné komunikace s rodiči zatím zajímají školy v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Kulatá stovka škol, které se za necelé dva měsíce existence značky Rodiče vítáni přihlásily k pravidlům vstřícné komunikace s rodiči, je ideální příležitost pro první inventuru:

Třídění přihlášených škol podle krajů:
Praha 20Rodiče vítáni
Jihomoravský 16
Středočeský 14
Ústecký 9
Olomoucký 7
Pardubický 7
Moravskoslezský 6
Královehradecký 4
Liberecký 4
Jihočeský 3
Vysočina 3
Zlínský 3
Karlovarský 2
Plzeňský 2

Nejvíce škol (20) se přihlásilo v Praze, nejméně (2) v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Třídění podle typu školy:
Základní škola 57
Základní a mateřská škola 36
Speciální základní škola 2
Víceleté gymnázium 5
Podle typu organizace je ze stovky přihlášených škol 92 státních, 7 je organizováno jako společnost s ručením omezeným, jedna jako obecně prospěšná společnost.

Třídění podle zaregistrovaných kritérii:
Z volitelných kritérií si nejvíce škol vybralo zápis prvňáků organizovaný jako společenskou událost (96), možnost navštívit po dohodě vyučování (95) a řešení konfliktní situací za účasti rodičů i dítěte (93).

Naopak nejméně škol pořádá vzdělávací semináře pro rodiče o výchově a vzdělávání (28), poskytuje na svém webu prostor k otevřené diskusi o škole (24) a vůbec nejméně škol pořádá setkání s rodiči, kde jim vysvětlují, co, proč a jak s dětmi ve škole dělají (17).

Kateřina Kubešová, koordinátorka značky Rodiče vítáni, řekla: „Zatím se potvrzuje, že o certifikaci mají větší zájem základní školy z velkých měst. I za druhým místem Jihomoravského kraje totiž stojí převaha přihlášených škol v Brně. Důvod je zřejmý. Školy ve
velkých městech se pohybují v konkurenčním prostředí, o děti je nouze a ředitelé pochopili, že vstřícnost k rodičům a záruka otevřené komunikace jsou dnes konkurenční výhodou.

Přidáno: 18.10.2011, Zdroj: EDUin

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.