Revoluční design a jízda na hranici lidských možností

Milujete rychlost, vzrušení, napětí před startem a potlesk davu podél závodní dráhy? Nebojíte se řezat zatáčky a používat brzdy vás fakt nebaví? A navíc jste ještě kreativní, řemeslně zručný a všem chcete ukázat, co dokážete? Tak potom nesmíte chybět na závodech Red Bull Kár, které se uskuteční 22. června 2008 v Brně.

Moravská metropole tak bude v letošním roce hostit další z významných podniků pro jezdce i konstruktéry. Oproti závodům WTCC, DTM či Moto GP však v závodě nebude rozhodovat pouze rychlost, ale porota složená ze známých osobností bude hodnotit káry podle následujících kritérií: kreativita, show týmu, výsledný čas. Tři nejlepší týmy získají kromě uznání veřejnosti i hodnotné ceny!

Hledáme odvážné jezdce a konstruktéry se smyslem pro vtip, kteří navrhnou a sestrojí bezmotorovou káru a potom se s ní spustí na trať plnou ostrých zatáček a nadšených diváků. Tak co? Probudil se ve vás legendární konstruktér F1 Colin Chapman anebo snad šampión Michael Schumacher? Začít se však musí nejdříve v garáži či dílně, až potom přijde na řadu závodní dráha. Šanci zúčastnit se má každý nadšený konstruktér se svým týmem, jenž do 28. dubna zašle organizátorům přihlášku a nejpozději do 5. května nákres svého vozu.

Registrace do soutěže, veškerá pravidla i kontakty jsou na adrese www.redbullkary.cz, případně na infolince 724 452 767. Start bude povolený omezenému počtu strojů, s přihláškou tedy neotálejte.

 

Přidáno: 16.04.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.