Report ze Student Festu

MajálesPočínající chřipka způsobená tuhou zimou mi nezabránila navštívit 5. ročník Studentfestu, který pro mě byl premiérou. Hned na první štaci (v klubu Vagón) jsem se trochu orosila. Horečka v tuhle chvíli hrála druhý housle, protože stopadesát kaček za vstup na akci, co má v názvu chudobu, je trochu moc. Nebudu se ale přetvařovat, když dodám, že pár následujících hodin mi za tu investici opravdu stálo!

Široká nabídka hudebních stylů přilákala jak náročnější posluchače, tak lidi, kteří se přišli „prostě“ pobavit. Na každém kroku jsem narážela do známejch tváří mých přátel, nejen studentů. Ráda bych vzdala hold organizátorům za báječnej výběr polohy jednotlivých „stage“. Když člověk dostane chuť na trochu jinou hudbu, jen se od-vlní o pár kroků dál. Ale příjemný prostředí dělá svoje. I když všechny kapely, který jsem chtěla vidět perfektně navazovaly, tak jsem doplatila na svoji výřečnost:  zdržela jsem se při seznamování se s kapelou, potkala jsem spolužačku, která mě úspěšně nalákala na další (tentokrát snad již skutečně) jarní festival Majáles. A při odchodu z Popocafepetlu jsem se bohužel dozvěděla, že má další cesta je cíleprázdná, protože kapela První Hoře byla nucena zrušit svůj koncert. Pohotoví pořadatelé však První Hoře nahradili jinou kapelou.

Přiznávám, že jsem velký milovník hudby a to samozřejmě nejde bez živejch koncertů.  Ať si říká kdo chce co chce,  bejt svědkem hvězd světovýho formátu, bejt hlavou v několika tisícovym davu může být nezapomenutelnej zážitek. Rozhodně se to ale nemůže rovnat tomu, když stojíš metr od svejch oblíbenejch umělců, který jsou navíc studenti jako ty. Můžeš s nima jít pak na pivo, nebo můžeš začít hrát v jejich kapele  a nebo se s nima můžeš domluvit, že se uvidíte na nějakým dalším koncertu, kterej odezní v rámci Majálesu.

Festival Student Fest je zaměřen především na mladé publikum. Cílem akce je podpora mladých nadějných umělců a kulturní rozvoj publika díky kvalitní progresivní hudbě. Studentské kapely tak mají jedinečnou příležitost vystoupit na stejném pódiu jako slavné kapely.

Výsledkem je jak pro posluchače, tak pro hudebníky naprosto jedinečný zážitek a výborná atmosféra. Student Fest je oslavou mládí, nespoutanosti a především studentské pospolitosti - je jedno, zda je student na jevišti nebo pod ním.

Festival vznikl již v roce 2009 a od té doby se rozrostl do pěti pražských klubů - Rock Café, Vagón, K4, Chapeau Rouge a Popocafepetl. Blízkost klubů a jednotná vstupenka tak návštěvníkům umožňuje vybrat si podle svého gusta.

Přidáno: 03.04.2013, Zdroj: Majáles Autor: Tereza Langrová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si