Rekordní zájem o výstavu Učeň, středoškolák, vysokoškolák v Ostravě

11. ročník tradiční prohlídky učňovského, středního odborného a univerzitního školství Učeň, středoškolák vysokoškolák se nese ve znamení růstového trendu – k dnešnímu dni o něj projevilo zájem téměř 80 vystavovatelů. Nabídku studijních a učebních oborů z Ostravska doplňují i školy z regionů jižní Moravy, východních a jižních Čech. Jsou to např. SOU letecké z Kunovic, Sportovní gymnázium z Vrbna pod Pradědem, SPŠ nábytkářská z Bystřice pod Hostýnem, Tauferova SOŠ veterinární z Kroměříže, Střední zemědělská škola Lanškroun a mnoho dalších.

Na výstavě se rovněž představí i školy a vzdělávací instituce s nabídkou jazykového, pomaturitního a vysokoškolského studia. Poprvé se např. bude prezentovat vzdělávací program Evropské unie Socrates, Polytechnický institut z Kunovic či slovenská Žilinská univerzita. Nebude chybět stánek Informačního a poradenského střediska pro volbu a změnu povolání při Úřadu práce v Ostravě a Ústavu pro informace ve vzdělání.

Novinkou letošního ročníku je doprovodný program, v rámci kterého předvedou studenti jednotlivých škol např. ukázky bojových umění, módní přehlídky, hudební a dramatická vystoupení. Nezapomnělo se ani na volnočasové aktivity a tvořivé činnosti.

Již popáté budou prezentovány i výukové programy nadace Junior Achievement, založené Tomášem Baťou. Jsou zaměřeny na praktickou stránku obchodu a podnikání a jejich cílem je, aby česká mládež pochopila fungování tržního prostředí, ve kterém žijeme.

Díky vysoké koncentraci škol a jejich předních představitelů je část výstavy věnovaná výstavě PEDAGOGIKA. Akce tak poskytuje zástupcům škol prostor nejenom pro osobní komunikaci se svými potenciálními studenty, ale i pro kontakt s dodavateli učebnic, vybavení škol, pedagogické techniky a apod.

Deset absolvovaných ročníků, rostoucí zájem více než 70-ti škol a trvale vysoká návštěvnost svědčí o tom, že akce tohoto druhu má v Ostravě své opodstatnění i reálný význam. Těšíme se na setkání s Vámi!

Autorka: Ing. Ľudmila Placová, manažerka výstavy - Ostravské výstavy, a.s.

Přidáno: 24.11.2004, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.