Red Bull Paper Wings – mistrovství světa v hodu vlaštovkou

Red Bull Paper Wings

Kvalifikace na mistrovství světa v hodu vlaštovkou proběhly na devíti vysokých školách v ČR. Poslední z nich se konala ve středu 19.3. v Českých Budějovicích. Stovky vysokoškoláků soutěžily ve třech kategoriích – nejdelší hod, nejdelší doba letu a akrobacie, ve které jde zejména o kreativitu a styl.

Na Red Bull Paperwingsvšech kvalifikačních kolech Red Bull Paper Wings byly k vidění nejrůznější tvary a styly hodů vlaštovek, konstruovaných pro jednotlivé disciplíny. Na světové finále, které se koná v rakouském Salzburgu 1.-2. května postupují  tři nejlepší soutěžící z každé země za jednotlivé kategorie. Český rekord v hodu vlaštovkou drží a do Salzburgu v Rakousku jedou reprezentovat Českou republiku studenti Honza Kapr z Hradce Králové (délka hodu 38,3 metrů) a Marek Lorenc z Plzně (doba vlaštovky ve vzduchu 9, 31 sekund). O vítězi akrobatické soutěže rozhodne na základě videozáznamů z nejlepších hodů odborná porota. V Salzburgu se tak naši borci utkají s ostatními soutěžícími z 85 zemí světa.

Více informací, výsledky a fotky najdete na www.redbull.cz/vlastovky.

Přidáno: 20.03.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…