Red Bull Paper Wings – mistrovství světa v hodu vlaštovkou

Red Bull Paper Wings

Kvalifikace na mistrovství světa v hodu vlaštovkou proběhly na devíti vysokých školách v ČR. Poslední z nich se konala ve středu 19.3. v Českých Budějovicích. Stovky vysokoškoláků soutěžily ve třech kategoriích – nejdelší hod, nejdelší doba letu a akrobacie, ve které jde zejména o kreativitu a styl.

Na Red Bull Paperwingsvšech kvalifikačních kolech Red Bull Paper Wings byly k vidění nejrůznější tvary a styly hodů vlaštovek, konstruovaných pro jednotlivé disciplíny. Na světové finále, které se koná v rakouském Salzburgu 1.-2. května postupují  tři nejlepší soutěžící z každé země za jednotlivé kategorie. Český rekord v hodu vlaštovkou drží a do Salzburgu v Rakousku jedou reprezentovat Českou republiku studenti Honza Kapr z Hradce Králové (délka hodu 38,3 metrů) a Marek Lorenc z Plzně (doba vlaštovky ve vzduchu 9, 31 sekund). O vítězi akrobatické soutěže rozhodne na základě videozáznamů z nejlepších hodů odborná porota. V Salzburgu se tak naši borci utkají s ostatními soutěžícími z 85 zemí světa.

Více informací, výsledky a fotky najdete na www.redbull.cz/vlastovky.

Přidáno: 20.03.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…