Red Bull Paper Wings

Red Bull Paper Wings

„Křídla mají moc malou plochu, směrovky jsou příliš ohnuté,“ nebo „trup musí být kratší, aby letěla výš a dolétla dál.“ Tyto a další podobné připomínky znějí z vysokých škol z různých koutů světa již podruhé. Poprvé se nadšenci papírových vlaštovek sešli v roce 2006, aby bojovali o účast na světovém finále v hodu vlaštovkou v nadčasovém Hangaru-7 v rakouském Salzburgu.

Píše se rok 2009 a kvalifikace Red Bull Paper Wings jsou v 85 zemích po celém světě v plném proudu. Studenti se snaží zapojit své mozkové buňky, složit kus papíru tak, že se udrží co nejdéle ve vzduchu nebo najít takový způsob, aby vlaštovka udělala ve vzduchu několik lopingů a čistě dosedla na zem. Hod vlaštovkouRegistrace Red Bull Paper Wings trvá zhruba stejně dlouho jako poskládat kus papíru a vytvořit z něj vlaštovku, tedy pár sekund.

Stejně jako před třemi lety se letos soutěží v kategoriích jako je délka letu, doba strávená ve vzduchu a akrobacie. Jen pro zajímavost, nejdelší doba po kterou se papírová vlaštovka udržela ve vzduchu v bezvětrném prostředí je udivujících 27,6 sekund a nejdelší let je 63,19 metrů. To je větší vzdálenost než délka prvního letu bratří Wrightů.

Od mistrovství v roce 2006 se počet účastnických zemí téměř zdvojnásobil. Studenti si lámou hlavu nad novými tvary vlaštovek, avšak místo finále Red Bull Paper Wings zůstane nezměněno. Právě Hangar-7 je posledních několik let místem, kde se konají významné akce společenského i sportovního charakteru. Prosklená stavba funguje celoročně jako muzeum letadel (všechna letadla v Hangaru 7 jsou funkční a mohou létat) a zároveň jako prostor pro exhibice různých uměleckých stylů. Více na www.hangar-7.com.

Studenti vysokých škol v České republice se mohou zúčastnit českých kvalifikací a se svou vlaštovkou se probojovat do rakouského Hangaru-7. Zde proběhne utkání o nejlepšího „vlaštovkáře“ světa mezi vítězi jednotlivých národních kol. Více na www.redbull.cz/vlastovky.

Přidáno: 23.02.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.