RED BULL GRAVITY CHALLENGE

Studenti připravení důvtipem pokořit gravitaci se v průběhu dubna setkali na v Praze, Brně, Ostravě a Zlíně. Dvacet týmů se pokoušelo shodit syrové vejce z výšky 13 metrů, tak aby se nerozbilo. Porota hodnotila kromě hladkého přistání vejce na zem také show před shozením a design stroje. Soutěž Red Bull Gravity Challenge však byla především o sebeironii, fantazii a zábavě.

Vyhlášení vítězů proběhlo na afterparty v místních studentských klubech. Dva ze čtyř vítězných týmů potvrdila svého adrenalinového ducha a dala přednost tandemovému seskoku padákem před finanční hotovostí 9999,- Kč. Vstup na odpolední akci i afterparty byl zdarma, fotografie najdete na www.redbullvajicko.cz.

A jak to všechno začalo? Je tomu přibližně 300 let, kdy Isaac Newton seděl pod stromem v Cambridgi a na hlavu mu prý spadlo jablko. Věrohodné prameny však hovoří o svědcích události, kteří byli ochotni odpřísáhnout, že bouli na Isaacově hlavě způsobilo vejce. Patrně tato událost zavdala i mnohým filosofům k debatám, zda-li to právě nebylo ono první vejce, ze kterého vzešlo první kuře. Ať už to tenkrát bylo jakkoli, podstatné je, že tato událost přivedla lidstvo k otázkám gravitačního zákona, který se snaží neustále pokořit. Newtonův gravitační zákon říká, že každá dvě tělesa se přitahují silou, která je přímo úměrná součinu jejich hmotností a nepřímo úměrná druhé mocnině jejich vzdálenosti. Střední hodnota gravitačního zrychlení je 9,80665 m/s2. Pro průměrné vejce to znamená, že při shození z 15 metrů přistane za 1,748 sekundy rychlostí 61,76 km/h. To představuje náraz o síle...ehm, bez správného poletostroje to bude rozhodně znamenat perfektně umíchané vejce.

Pár fotek na závěr...

Přidáno: 16.05.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.