Red Bull Doodle Art

Red BullStudentský projekt se rozhodl obohatit umělecký svět výtvory ukrytými mezi zápisky školních sešitů. Doodle ArtRed Bull Doodle Art kolektuje kresby studentů vysokých škol, které se následně umisťují na na lokální výstavy.

Doodly jsou umělecké výtvory vznikající při dlouhých přednáškách, kdy tužka píše poznámky a ve chvíli nepozornosti začne kreslit a vyplňovat tak volná místa mezi poznámkami, nebo tvořit samostatné obrazy. Studenti mohou po dobu čtyř týdnů vytrhávat stránky se svými doodly ze sešitů a vhazovat je do sběrných beden rozmístěných na vysokých školách po celé České republice. Výstavy s ukázkami rozmanitých studentských kreseb se konají 10.-19. listopadu. Studenti z deseti univerzitních měst si tak mohou prohlédnout takzvané „sešitové umění“ ať už svoje, nebo svých spolužáků na patnácti lokálních výstavách. Nejlepší díla pak budou vyhodnocena odbornou porotou a odměněna zajímavými cenami, jako je například vlastní kolekce triček.

Více na: www.redbull.cz/doodleart.

Přidáno: 14.11.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…