RED BULL ART OF CAN – Jak udělat z hliníku umělecké dílo?

Právě probíhá aplikační fáze zajímavé celorepublikové soutěže určené pro studenty stejně jako zkušené umělce. Pro ty, kteří mají jednoduše talent, kreativní myšlení a nutkání něco vytvořit. Máte nápad? Ztvárněte ho a předejte vzkaz generacím! Stavte, modelujte, svářejte, lepte, malujte, kovejte, stříhejte, skládejte, ohýbejte, tiskněte!

Úkolem je pomocí fantazie vytvořit umělecké dílo z plechovek nápoje Red Bull. Nejsou dány žádné limity na rozměr či hmotnost. Vytvořte sochu, obraz, 3D model, video, nebo něco moderního, ale vytvořte to krásné, chytré, zábavné, inspirativní. Porota složená z umělců, galeristů, profesorů uměleckých škol a designérů pak bude hodnotit tři základní kritéria: koncept, jak dobře dílo ladí s celkovou myšlenkou a konstrukci. Vybraná finálová díla budou ke shlédnutí během října a listopadu na dvou samostatných výstavách v Praze a Brně. Bližší informace a možnost přihlášení na www.redbullartofcan.cz.

Za deset let své existence zaujala soutěž Red Bull Art of Can na všech světových kontinentech. Šikovné české ručičky a hlavičky mají poprvé možnost aktivně zasáhnout do projektu právě v letošním roce. Jako opravdu otevřená platforma pro výměnu zkušeností i nápadů si soutěž dělá ambice na objevení nových talentů z řad umělců, studentů, dělníků, jejich kamarádů, rodičů, prarodičů či potomků, kteří mají touhu pravdivě vyjádřit svoji představivost s minimem omezení.

 

Přidáno: 09.07.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.