Putovní výstava fotografií na středních školách přiblíží studentům život s postižením

„Naše světy nejsou tak odlišné, jak se zdá“, říká tým studentů, který putovní výstavu fotografií ze života studentky na vozíku připravil. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 30. října v 17 hodin v aule Gymnázia Christiana Dopplera v Praze 5. S nápadem výstavu uskutečnit přišli čtyři studenti: Karolina Granja (16 let), Tereza Skalická (19 let), Vladimír Sršeň (22 let) a Kateřina Rohová (16 let), kteří se setkali při dobrovolnické činnosti pro neziskové organizace. Výstava na gymnáziu potrvá do konce listopadu, poté bude přemístěna na další dvě střední školy v Praze. Realizace výstavy byla podpořena z programu Think Big.

Výstava zasvětí studenty do života handicapovaných, otevře jejich světy a přispěje k lepšímu vzájemnému porozumění. „Díky dobrovolnictví jsme se seznámili s životem handicapovaných. Zjistili jsme, že i lidé s postižením mohou studovat, mít koníčky. Mohou skoro vše, co děláme my, jen někdy potřebují přizpůsobit prostředí, odstranit bariéry, přijmout pomoc. Zjistili jsme, že bariéry jsou často v nás, protože nevíme, co znamená život s postižením. Setkání s handicapovaným nám pomohlo bariéry překonat“, shodně říkají studenti, kteří výstavu připravili. „Kolem nás však je hodně mladých lidí, kteří se blíže nesetkali s handicapovanými a nevědí, jak k nim přistupovat“, dodávají členové týmu.

Podle průzkumu Gymnázia Christiana Dopplera prostřednictvím ankety na webových stránkách 31 % respondentů nezná problematiku zdravotního handicapu a dalších 26 % pouze z doslechu. „Žáci by se měli s handicapovanými potkávat. A když je to obtížnější kvůli bariérové škole, přijela k nám na vozíku alespoň výstava. Takovému projektu ze srdce tleskám,“ říká Petr Pudivítr, zástupce ředitelky Gymnázia Christiana Dopplera.

Při přípravě výstavy využil každý z členů týmu své dovednosti a zkušeností. Fotografie pořídila Karolina Granja, která se již několik let věnuje fotografování, například pořizovala fotoreportáže několika neziskovým organizacím. Fotomodelkou se stala Tereza Skalická, studentka na vozíku, která má za sebou zkušenosti s focením a natáčením reklamního spotu. Koordinací projektu převzal Vladimír Sršeň a texty připravila Kateřina Rohová, jejímž koníčkem je tvůrčí psaní.

Přidáno: 25.10.2012, Zdroj: Gymnázia Christiana Dopplera Praha

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.