Protest proti Radě ČRo podpořil i ministr školství

Chci Wave zpět!

Ve středu 28. ledna 2009 se před budovou Českého rozhlasu konala demonstrace odpůrců Rady Českého rozhlasu. V den jejího veřejného zasedání demonstrovali proti krokům Rady jako je například tlak na vypnutí Radia Wave z analogového vysílání. Část účastníků protestů nebyla následně vpuštěna do zasedací místnosti Rady a došlo ke slovním potyčkám.

Zástupci tří různých iniciativ svolali happening, který se nesl v pohřebním duchu. Řada lidí nosila k budově rozhlasu symbolicky věnce, svíčky a květiny. Přivolaná speciální ochranka odmítala vpustit na zasedání Rady řadu lidí, kteří stáli ve foyer vstupní haly. Protestu se účastnila i řada osobností. Kytice od ministra LiškyMezi nevpuštěnými na zasedání byli například zástupci filmové skupiny PetHon a herec Vojta Kotek. Na zasedání Rady se pokusili symbolicky předat pohřební věnec například hudebník Joe Karafiát ze skupiny Plastic People Of The Universe nebo aktivista Stanislav Penc. Smuteční kytici „za rádio pro mládež“ poslal i ministr školství Ondřej Liška.

Rada na svém zasedání řešila například i odpověď posluchačce ohledně vypnutí Radia Wave z analogové frekvence. Proti jendostranně formulovanému stanovisku se přímo na jednání ohradil ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, který odmítá výrok Rady, že by nasazením Radia Wave do FM vysílání byl úmyslně porušován zákon.

Další vysvětlení pochybení Rady se dožadovali zástupci iniciativy Gorily on-line v ohrožení. Ta poslala Radě dopis s dotazy, jehož předem schválená odpověď jim byla zaslána už dvě hodiny před zasedáním, na kterém ho měla rada schvalovat.

Mluvčí Rady ČRo Dana Jaklová odmítla po skončení Rady dát médiím jakékoliv vyjádření.

Další info a videa ze zasedání Rady budou k dispozici na www.chciwavezpet.cz.

 

několik aktivistů nebylo vpuštěno na jednání rady, v pozadí

jednání rady

Přidáno: 04.02.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.