Prolomit vlny

VOŠ ČR a MOS - logo

Je to už pár týdnů, co pro studenty vyšších odborných škol začal nový školní rok. Všichni víme, že přijít do nového neznámého kolektivu není pro všechny úplně snadné. A proto VOŠ cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku vymyslela unikátní způsob, jak počáteční nejistotu hravě a rychle zdolat a stát se dobrou partou. Studenti prvního ročníku vyrazili hned první zářijový víkend na víkendový výlet mimo Prahu, kde je čekalo několik úkolů a zábavných her, které jim umožnily se lépe poznat a utužit kolektiv. Jedno ze zadání znělo natočit krátký film, který měl představit obor, který se studenti chystají absolvovat. Bylo až neuvěřitelné, jak školní nováčci dokázali jednoduše, ale přesto sofistikovaně a zkušeně vypodobnit obsah jejich budoucího studia a následně i povolání. Kromě památky v podobě humorných videí si z výletu všichni odvezli i mnoho zkušeností, nové přátelé, poznali své nové vyučující a užili si mnoho zábavy. Více na www.voscr.cz.

Přidáno: 10.10.2011, Zdroj: VOŠ Cestovní ruch

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…