Projekt konzultačních seminářů ke komplexním zkouškám nové maturity úspěšně běží

cermat

Vzdělávání pedagogů k nové maturitě realizuje CZVV v současnosti dvěma projekty. Prvním z nich je CISKOM –  Certifikace, instruktáže, školení k maturitě a druhým KOS – Konzultační semináře. O obou informuje CZVV na portálu www.novamaturita.cz v sekci Vzdělávání pedagogů, kde jsou k nalezení popisy obou projektů, potřebné kontakty i harmonogramy. Partnerem CZVV v projektu CISKOM, spolufinancovaném z prostředků Evropského sociálního fondu, je Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), KOS  je realizován ve spolupráci s krajskými vzdělávacími zařízeními (KVZ) ve všech krajích ČR.

Podstatou projektu KOS je informační podpora učitelů českého jazyka a literatury a cizích jazyků, z nichž se bude nově maturovat formou komplexních zkoušek. Ty se skládají ze tří dílčích zkoušek – didaktického testu, písemné práce a ústní zkoušky. Právě pro učitele těchto předmětů tak nastává nejvíce změn. Projekt je reakcí na žádosti škol o zprostředkování detailnějších informací ke komplexním zkouškám.

V první fázi projektu byly v posledním dubnovém týdnu na všechny střední školy poskytující vzdělávání zakončené maturitní zkouškou zaslány publikace včetně příloh a DVD týkající se komplexních zkoušek. Materiály obdrželi všichni učitelé českého jazyka a literatury a cizích jazyků a jsou též k dispozici ke stažení na maturitním portálu.  Souběžně s vývojem publikací probíhalo školení lektorů, kteří semináře povedou. Vyškoleno bylo celkem 137 lektorů z celé ČR.

Samotné semináře budou probíhat v období od 15. 5. 2009 do 30. 6. 2009 s možnou návazností v září, po letních prázdninách. Zájemci z řad učitelů se mohou hlásit již nyní příslušným KVZ na termíny uvedené v kalendářích jednotlivých krajů – kontakty na KVZ i termíny seminářů jsou vyvěšeny na www.novamaturita.cz.

Semináře mají informativní charakter a nenahrazují školení CISKOM. Účast na nich je dobrovolná a zdarma. Předpokladem a jedinou podmínkou účasti pedagogů je prostudování zaslaných materiálů (publikací a příloh), které si s sebou přinesou a se kterými budou v průběhu semináře dále pracovat. Délka trvání semináře je 4 vyučovací hodiny a účastníci mají po tuto dobu možnost klást lektorovi dotazy ke komplexním zkouškám, diskutovat a prohloubit si tak znalosti získané samostudiem materiálů.

Přidáno: 15.05.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.