Projekt CareerMarket - Šance pro život startuje!

Projekt CareerMarket přináší svěží vítr do oblasti lidských zdrojů. Poptávka se nyní setkává přímo s nabídkou. Bez účasti personálních agentur.

Praha, Turnov, 17. října 2005 – V květnu letošního roku odstartoval projekt CareerMarket – Šance pro budoucnost (CM). Cílem projektu je umožnit dlouhodobou spolupráci mezi Přírodovědeckou fakultou UK a podnikatelskými subjekty z celé ČR. Na Karlově univerzitě zatím ojedinělý projekt otevře Workshop pracovních příležitostí pro specialisty velice žádaných oborů z oblasti přírodních věd. Díky CM bude firma s potenciálním zaměstnancem v kontaktu již během jeho studia, bude tedy mít možnost ovlivnit jeho studijní odbornost. Na druhé straně si student zapojený do projektu CM vyzkouší praktické užití svého oboru a zjistí, jaké bude mít po ukončení školy možnosti uplatnění. Iniciátorem projektu je Přírodovědecká fakulta UK, koordinátory jsou společnosti Medicomp, s.r.o. a Crytur, spol. s.r.o.

Projekt CM je výsledkem snahy Přírodovědecké fakulty UK podílet se na budoucnosti svých studentů a usnadnit jim hledání zaměstnání, zejména v regionech. Tento záměr potvrzuje také proděkan PřF UK pro rozvoj, prof. RNDr. Bohuslav Gaš, CSc.: „Chceme svým studentům pomoci při hledání jejich budoucího zaměstnání a nalezení dobrého pracovního uplatnění. Chceme jim také ukázat, že zaměstnání nemusejí nacházet pouze ve výzkumné sféře nebo u velkých podniků, ale také u menších prosperujících českých firem.“
Cílem projektu je proto vytvořit systematickou bázi pro spolupráci a komunikaci vzdělávací instituce a regionálních firem - „odběratelů“ mladých odborníků s přírodovědnou specializací, které je potřebují a jsou také schopny jim nabídnout zajímavou profesionální perspektivu, mnohdy zajímavější, než ve velkých centrech.

Více informací o projektu CM najdete na adrese www.careermarket.cz.

Přidáno: 15.11.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.